Koklayanlarda Cinsel Hazzı Artıran Afrodizyak Etkili 9 Koku Önerisi

6
5
1
1
0
Kokuların sizi çocukluk anılarınıza götürdüğünü hiç fark ettiniz mi? Peki bu kokular cinsel dürtüleri nasıl artıyor? Bazı özel afrodizyak etkili koku önerileriyle kokuların alt tonlarına doğru bir yolculuğa çıkıyoruz.

Eğer konu karşı tarafı baştan çıkarmaksa kullanabileceğiniz bazı yöntemler var. Elbette kendi kişisel bakımınıza özen göstermek, karşı tarafı güldürebilmek, samimi olduğunuzu hissettirmek gibi pek çok detay var, ancak çoğu kişinin göz ardı ettiği bir şey daha var. Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi kokulardan bahsediyoruz. İster kadın ister erkek olsun kokular bilinçaltımızda çok özel bir yere sahiptir. 

Bir koku sizi çocukluğunuzda parkın çimlerinde özgürce koştuğunuz bir güne götürürken başka bir koku sizi güvende ve huzurlu hissettirebilir. Bazı kokular var ki içinizdeki şehveti ortaya çıkaracak, adeta haksız rekabete neden olacak afrodizyak etkiye sahiptirler. Kokuların gücünü anladığınızda belki de sevdiğiniz insanın sizi sevmesini sağlayabilecek, toplum içinde daha saygın ve önemli bir konumda yer alabileceksiniz.

Kokunun insan vücudunda derin etkileri bulunuyor. Üstelik bu etki sadece cinsel hazlar için geçerli değil.

Afrodizyak etkili kokuların insanların cinsel hazlarını artırdığı biliniyor. Ancak kokunun özüne indiğimizde bu noktada daha fazlası olduğunu görüyoruz. Bilim insanlarına göre koku duyumuz; hafızamız ve duygularımıza diğer duyulara oranla daha fazla bağlantılı. Yani burnunuza gelen güzel bir kek kokusu size çocukluğunuzdaki bir anıyı hatırlatabilir. 

Kokuların özel olduğunu artık biliyoruz. Bazı kokuların ise diğer kokulara göre çok daha özel bir yeri vardır. Bazı kokular, insanın içini şehvetle dolduruyor. Bu sebeple bu özel kokuların notalarını sık sık kadın veya erkek parfümlerinde görüyoruz. Şimdi biraz da sizlere bu kokuları tanıtalım. Her kokunun kendine göre özel etkileri olduğunu söyleyelim.

İslam ve Hindu geleneklerinde "aşkın kokusu" olarak bilinen: Yasemin

Yasemin

Hayvansal bir koku olan miski taklit edebilen bitkisel bir koku olan yasemin, uyanıklığı ve ruh halini iyileştiren bir kokuya sahip. Yasemin kokusunun en güçlü afrodizyaklardan biri olduğu düşünülüyor.

Yasemin kokusunu yakından deneyimlemek ve kendi parfümünüzü yapmak isterseniz buradan yasemin yağını satın alabilirsiniz.

Gevşetici etkilere sahip koku: Gül

Gül

Dışkı atıklarında da bulunan bir koku molekülü olan "indol"e sahip gül kokusu, her ne kadar iğrençmiş gibi görünse de aromatik bir kokuya sahip. Erkekler için güçlü bir uyarıcı etkisi olduğu bilinen gül yağının zevk hissiyatını artırdığı da biliniyor.

Gül kokusunu yakından deneyimlemek ve kendi parfümünüzü yapmak isterseniz buradan gül yağını satın alabilirsiniz.

Rahatlığı ve güveni sağlayan bir koku: Vanilya

Vanilya

Tatlı bir koku olan vanilya, koklayan kişinin rahatlamasına ve huzurlu hissetmesine yardımcı olur. Hafif ve şekerli yapısı bulunan vanilya kokusunun iddialı bir afrodizyak olduğunu söyleyebiliriz.

Vanilya kokusunu yakından deneyimlemek ve kendi parfümünüzü yapmak isterseniz buradan vanilya yağını satın alabilirsiniz.

Depresyona bile etkisi olduğu söylenen koku: Safran

Safran

Özellikle İran'da fazlasıyla tüketilen safranın kokusu son derece afrodizyak bir etkiye sahip. Baharatlı koku notaları enerji verir ve safran yağının depresyonu tedavi edebildiği biliniyor. Safran genelde bal ve tütün aromasıyla harmanlanarak parfümlerde de kullanılıyor.

Safran kokusunu yakından deneyimlemek ve kendi parfümünüzü yapmak isterseniz buradan safran yağını satın alabilirsiniz.

Kaliteli erkek parfümlerinde kullanılan koku: Sandal ağacı

Sandal ağacı

Afrodizyak özelliğe sahip sandal ağacı, en pahalı uçucu yağlar arasında görünüyor. Terapotik bir özelliği bulunan kokusunun ruh hali ve sindirim sorunlarını da tedavi ettiği biliniyor. Odunsu alt tonlara sahip kremsi ve sütlü bir koku olan sandal ağacının erkek parfümlerinde sık sık yer aldığını görüyoruz.

Sandal ağacı kokusunu yakından deneyimlemek ve kendi parfümünüzü yapmak isterseniz buradan sandal ağacı yağını satın alabilirsiniz.

Kadınlarda cinsel isteği artırdığı bilinen koku: Lavanta

Lavanta

Sakinleştirici etkilere sahip olduğu bilinen lavanta kokusu, kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi sağlar. Bununla birlikte 2019'da yapılan bir araştırmaya göre kadınlarda cinsel isteği artırdığı biliniyor.

Lavanta kokusunu yakından deneyimlemek ve kendi parfümünüzü yapmak isterseniz buradan lavanta yağını satın alabilirsiniz.

Yeni evlilerin yataklarına dahi dökülen koku: Ylang-Ylang

Ylang ylang

Bu kokuyu içine çeken kişiler kendilerini daha rahatlamış ve zihnen ve bedenen karşıdaki kişiyle daha uyumlu halde hissediyor. Mükemmel bir ruh hali yükseltici olan Ylang-Ylang, Endonezya'da yeni evli çiftlerin yataklarına püskürtülüyor.

Ylang-ylang kokusunu yakından deneyimlemek ve kendi parfümünüzü yapmak isterseniz buradan ylang-ylang yağını satın alabilirsiniz.

Cinsel organlardaki kan damarlarını genişleten bir koku: Nane

Nane

Bazı kadınlara göre çoklu orgazma bile ulaştırma özelliğine sahip nane kokusu, etrafımızdan da sürekli koklayabildiğimiz bir koku notası. Canlandırıcı özelliğe sahip nane kokusu daha enerjik hissetmenize yardımcı oluyor.

Nane kokusunu yakından deneyimlemek ve kendi parfümünüzü yapmak isterseniz buradan nane yağını satın alabilirsiniz.

Ruh halini iyileştirip kan şekerini dengeleyen bir koku: Tarçın

Tarçın

Baharatlı bir koku alt tonuna sahip tarçın, dumanlı ve keskin bir kokuya sahip. Bu koku üzerine yapılan çalışmalarda hayvanları uyarıcı bir etkisi olduğu keşfedildi.

Tarçın kokusunu yakından deneyimlemek ve kendi parfümünüzü yapmak isterseniz buradan tarçın yağını satın alabilirsiniz.

Kokular, sizlerin de gördüğü gibi çok önemli etkilere sahipler. Kokuların gücünü arkasına alan bir insanın hayatta 1-0 önde olduğunu söyleyebiliriz. 

6
5
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
5
1
1
0