Efsane James Bond Oyunu Golden Eye 007, 25 Yıl Sonra Xbox’a Geliyor: Çıkış Tarihi Belli Oldu

9
3
3
0
0
Efsane James Bond Oyunu Golden Eye 007, 25 Yıl Sonra Xbox’a Geliyor: Çıkış Tarihi Belli Oldu
1997 yılında çıkış yapan ikonik James Bond oyunu GoldenEye 007'nin hem Xbox hem de Nintendo Switch'e geleceği açıklandı. Oyunun yenilenmiş bir versiyonuyla bu platformlara geleceği de açıklamalar arasında yer aldı.

İngiiliz oyun şirketi Rare tarafından geliştirilen ve Nintendo tarafından yayınlanan GoldenEye 007, 1997 yılında Nintendo 64 için çıkış yaptı ve o tarihten bu yana en ikonik video oyunlarından biri hâline gelmeyi başardı. 1995 yılında vizyona giren James Bond filmi GoldenEye’dan esinlenen yapım, ünlü casus James Bond olarak maceradan atılmamıza olanak tanıyordu. Oyunda ayrıca çoklu oyuncu modu da bulunuyordu. Dört oyuncuya kadar oynanabilen bu mod, bölünmüş ekran ile farklı senaryolarda arkadaşlarımızla rekabet etmemizi sağlıyordu.

Geçtiğimiz aylardaysa efsane oyunun hayranlarını sevindirecek bir haber gelmişti. Nintendo, Direct etkinliğinde sevilen yapımın yenilenmiş versiyonunun hem Nintendo Switch hem de Xbox için geleceğini duyurmuştu.

Xbox Game Pass’e geleceği tarih belli oldu

Geliştirici Rare da “Çıkış tarihinden 25 yıl sonra, Xbox konsolları için yeniden oluşturulan GoldenEye 007’yi deneyimleyin” ifadelerini kullanarak oyunun gelişini doğrulamıştı. Şirket, oyunun 4K çözünürlükte olacağını söylerken, Xbox Game Pass’e geleceğini de açıklamalarına ekledi. Rare’in yöneticilerinden Craig Duncan, ayrıca GoldenEye 007’ye 4K çözünürlüğün yanı sıra ikili analog çubuğu desteği gibi geliştirilmiş kontrol seçeneklerinin de eklendiğini açıklamıştı. Buna ek olarak hikâye ve ikonik çoklu ekran multiplayer modunun da oyunda yer alacağı belirtilmişti.

Bugünse yapılan bir açıklamada oyunun 27 Ocak tarihinde hem Xbox konsollarına ve Nintendo Switch'e geleceği açıklandı. Ancak ne yazık ki oyun PC ve PlayStation platformlarına sunulmayacak. 

Yenilenmiş GoldenEye 007, Xbox One ve Xbox Series X/S’e Game Pass’in bir parçası olarak gelecek. Diğer tarafta ise Nintendo Switch Online + Expansion Pack üyeleri oyuna sahip olabilecek. Oyunun tek başına satılıp satılmayacağı konusundaysa yapımcı firmadan herhangi bir açıklama gelmedi.

Kaynak : https://www.vg247.com/goldeneye-007-nintendo-switch-xbox-game-pass
9
3
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
3
3
0
0