Google Arama'dan Kullanıcılara "Oh" Dedirtecek Güncelleme: 'SEO' Değil Özgün ve Faydalı İçerikler Öne Çıkacak!

27
5
0
0
0
Google, Arama hizmetini güncelleyeceğini duyurdu. Yapılacak güncelleme ile SEO odaklı içerikler değil, kullanıcı faydasını gözeten özgün içerikler ön plana çıkacak. Ayrıca ürünlerle ilgili bilgi arayışında olan kullanıcılar, bundan sonra uzmanlar tarafından kaleme alınan içerikleri ilk sayfalarda görecekler.

ABD merkezli teknoloji devi Google, Arama hizmeti ile ilgili çok önemli bir karar aldığını açıkladı. Şirketin resmi blog sayfasında yer alan bir açıklamaya göre Google Aramalar'da gösterilen sonuçlar, bundan sonra kullanıcı faydasını gözetecek. Alınan karar, Google Arama deneyiminin hiç olmadığı kadar iyileşeceğini gözler önüne seriyor. Gelin hep birlikte Google tarafından yapılan açıklamalara yakından bakalım.

Google'ın Aramalar hizmeti, bugüne dek SEO odaklı çalışıyordu. Şirketin SEO kurallarını yakından takip eden ve kurallara göre içerik oluşturan internet siteleri, arama sonuçları arasında ilk sıralarda yer alıyordu. Hatta işin boyutu öyle bir yere geldi ki SEO odaklı içerikler yazabilen yapay zekalar bile geliştirildi. Ancak Google, bunların kullanıcının yararına olmadığını anlamış gibi görünüyor. Zira bundan sonra SEO odaklı içerikler değil, orijinal ve kaliteli içerikleri ilk sayfalarda göreceksiniz.

Aradığınız şeyin cevabını gerçekten bulacaksınız!

Google Arama

Google tarafından yapılan açıklamaya göre "faydalı içerik güncellemesi", kullanıcının merak ettiği şeyin cevabını gerçekten bulmasını sağlayacak. Bu noktada; gerçekten de el emeği ile hazırlanmış ve faydalı olan içerikler, ilk sıralarda gösterilecek. Botlar tarafından oluşturulmuş veya kopyala-yapıştır usulü ile hazırlanmış içerikler ise geri plana atılacak. Google, işini hakkıyla yapan içerik üreticileri ilgilendiren hiçbir şey olmadığını, söz konusu içerik üreticilere ait makalelerin ön planda gösterilmeye devam edeceğini söylüyor.

Google'ın Aramalar hizmeti ile ilgili diğer bir planı ise ürün incelemeleri ile ilgili. Şirket, bu konunun üzerinde durduğunu ve geçtiğimiz yıldan beri de önemli güncellemeler yayınladıklarını belirtiyor. Şimdiyse bu çalışmalar derinleştirilmiş durumda. Google'a göre uzmanlar tarafından yazılmış olan ürün incelemeleri, arama sonuçlarında ön plana çıkacak. Bu sayede kullanıcı için maksimum fayda sağlanmış olacak. 

Google, Aramalar hizmetindeki yeni dönemin kısa bir süre içerisinde önce İngilizce için geçerli olacağını duyurdu. Ülkemizdeki güncelleme ise birkaç ay içerisinde tamamlanmış olacaktır.

Kaynak : https://blog.google/products/search/more-content-by-people-for-people-in-search/
27
5
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
27
5
0
0
0