Artık Parası Olan da Hemen Alamayacak: iPhone 14 Pro, Sahiplerine Hemen Teslim Edilemeyecek

23
3
0
0
0
Apple, iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max'te stok sorunu yaşandığını açıkladı. Şirkete göre teslimatlar, Çin'deki COVID-19 kısıtlaması nedeniyle daha da geç yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın en büyük tedarikçisi olarak bilinen Foxconn'un Çin'deki fabrikasında yaşananlardan bahsetmiştik. Gelen haberlere göre Çin hükümeti, fabrikayı da içine alan bir bölgede karantina ilan etmişti. Ayrıca fabrikada COVID-19 kaynaklı ölümler olduğu iddia ediliyordu.

Şimdiyse korkulan olmuş durumda. Apple tarafından yapılan resmi bir açıklamaya göre iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max için Foxconn fabrikasındaki aksaklıklar nedeniyle stok sorunu baş gösterdi. Fabrikanın önemli ölçüde az çalıştığına atıfta bulunan Apple yetkilileri, iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max satın alan tüketicilerin bir süre daha beklemek zorunda olacaklarını ifade ediyorlar. 

Türkiye'deki bekleme süresi 3-4 haftaya çıktı!

iPhone 14 Pro

Apple Türkiye'nin internet sitesine baktığımızda; iPhone 14 Pro ile iPhone 14 Pro Max için 3-4 haftalık bekleme süresini görüyoruz. Gelen son haberler ile birlikte iPhone 14 Pro satın alacak bir tüketicinin 1 aydan fazla beklemesi gerekebileceğini görüyoruz. Ancak standart iPhone 14 için böyle bir durum söz konusu değil.

Apple Türkiye'deki bekleme süresi şöyle görünüyor:

iPhone 14 Pro Türkiye

Apple tarafından yapılan açıklamada, çalışanların sağlığına öncelik verildiği ifade ediliyor. Ayrıca şirket, fabrikanın yeniden normal şekilde çalışabilmesini sağlamak için de temaslarını sürdürüyormuş. Ancak bu çabalar bir sonuç verir mi vermez mi bilinmiyor...

Kaynak : https://www.apple.com/newsroom/2022/11/update-on-supply-of-iphone-14-pro-and-iphone-14-pro-max/
23
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
23
3
0
0
0