Hayalleri Süsleyen 2023 Jaguar I-Pace Tanıtıldı: Ödüllü Tasarım, Artık Çok Daha Karizmatik (Türkiye'de de Satışa Sunulacak)

6
4
3
2
0
Jaguar, 2023 model tam elektrikli crossover modeli I-Pace'i tanıttı. Türkiye'de de satılan otomobil, artık çok daha şık bir tasarıma sahip.

İngiliz otomobil devi Jaguar, Türkiye'de de aktif olarak sattığı elektrikli crossover "I-Pace"i yeniledi. Gerçekleştirilen bir etkinlikte tanıtılan crossover, şık tasarımı ve teknik özellikleriyle kendine hayran bırakmayı başaracak gibi görünüyor.

Jaguar I-Pace, marka ile özdeşleşen ızgara tasarımına sahip. Ancak bu kez kapalı tasarım edilmiş ki bu da aracın elektrikli olduğunu anlamamıza yardımcı oluyor. Oldukça sert bir görünüme sahip olan elektrikli crossover otomobilin şerit LED farları ve kaputundaki havalandırma bölümü, araca doğal bir modifiye havası katmış durumda.

Karşınızda 2023 model Jaguar I-Pace

Jaguar I-Pace

Ön kısımdaki etkileyici far tasarımı, arka kısımda da izlerini gösteriyor. Crossover, incecik arka aydınlatmalara sahip ve oldukça şık görünüyor. Aracın geçmişte ödül alan tasarımı, artık çok daha iyi bir seviyeye ulaşmış durumda.

Jaguar crossover

Aracın iç tasarımına baktığımızda lüks bir yaşam alanı ile karşılaşıyoruz. Araçtaki multimedya ekranı, kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteği sunuyor. Spotify, Amazon Alexa what3words ile navigasyon özelliğine sahip olan multimedya ekranı, uzaktan güncellenebilecek şekilde dizayn edildi. Tüm bunlara ek olarak; araçta panoramik cam tavan opsiyonu da bulunacak.

elektrikli crossover

Tasarımı yenilenen I-Pace'in kaputunun altında ise geçmiş yıllarda kullanılan motor var. 394 beygir gücündeki çift elektrik motoru, bu crossover otomobilin 4,5 saniyede 0-100 km/sa hızlanmasını tamamlamasını sağlıyor. Aracın bataryası ise 470 kilometre civarında menzil sunacak. 100kW DC şarj cihazına bağlanan araç, 15 dakikada 127 kilometre menzil sunacak kadar şarj olacak.

elektrikli araba

İşte bu özelliklere sahip olan Jaguar I-Pace, an itibarıyla İngiltere'de ön sipariş için açılmış durumda. Aracın Mayıs 2023 gibi sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor. Aracın fiyatı ise 70 bin sterlin seviyelerinden başlıyor. Aracın 2022 model versiyonu, Türkiye'de 2.956.075 TL'den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor...

Kaynak : https://media.jaguar.com/news/2023/01/award-winning-jaguar-i-pace-now-more-distinctive-and-more-desirable
6
4
3
2
0
Emoji İle Tepki Ver
6
4
3
2
0