Meme Kanserinde Erken Teşhisi Kolaylaştırmak İçin 'Akıllı Sütyen' Geliştiren Yerli Girişim Triwi, 2,3 Milyon TL Yatırım Topladı

17
1
0
0
0
Kadınlarda meme muayenelerini her seferinde bir uzmana danışarak yapma zorunluluğunu ortadan kaldıran yerli girişim Triwi, kitle fonlama ile 2,3 milyon TL yatırım topladı.

Meme kanserine karşı alınabilecek en etkili önlem erken teşhis. Bunun içinde kadınların düzenli olarak meme muayenesi yapmaları gerekiyor. Ancak her seferinde uzmana gitmek ya da basit muayeneleri bireysel olarak doğru zamanda yapmak hem zor hem de hatalı tespitlere yol açabiliyor. 

Ürettiği kit sayesinde işte bu sorunu ortadan kaldırmayı amaçlayan yerli girişim Triwi, kitle fonlama platformu fonbulucu üzerinden 2,3 milyon TL yatırım topladı. 

Triwi nedir? 

triwi

Triwi, özgün teknoloji tasarımı ile kadınlara kendi kendilerine meme muayenelerini kolaylıkla gerçekleştirme imkanı sağlayarak, meme kontrollerini rutin hale getirmelerini amaçlayan, 2018 yılında kurulan bir teknoloji şirketi. 

Kurucuları İzmirli anne-kız Zeynep ve Alara Akçasız olan Triwi, giyilebilir teknoloji üretiminin yanında kadınları meme kontrolleri hakkında düzenli olarak bilinçlendirmeyi de amaçlıyor. Teknoloji girişiminde öte topluluk bilinciyle hareket eden girişim, bu sayede kadınların asla yalnız hissetmemelerini sağlama üzerine kurulu bir felsefeyi benimsiyor.

Mobil uygulamaya bağlanarak çalışan Triwi, eksiksiz meme muayenesi olarak kadınları düzenli olarak yönlendiriyor:

Triwi, uygulamayla eş zamanlı çalışarak meme kontrollerini kolaylaştırmayı ve daha kapsamlı bir hale getirmeyi amaçlıyor. En uygun muayene zamanını, aylık döngülere göre ayarlayarak ayda bir kere uygulamadan bir bildirim gönderiyor. Bildirim geldikten sonra akıllı kupu sporcu sütyeninin içine yerleştirerek uygulamadan gelen yönlendirmeler sayesinde meme yüzeyinde kontrol edilmeyen tek bir nokta kalmamış oluyor.

Fonlamanın da tamamlanmasıyla üretime geçmek için hiçbir engelleri kalmadığını belirten Alara Akçasız, ürünlerini pazarla buluşturmak için çok heyecanlı olduklarını belirtiyor. Şimdiden ön sipariş listelerinde 2500’den fazla kadın bulunuyor. Siz de triwi.info adresinden bu topluluğun içinde yerinizi alabilir ve ön satışa özel imkanlarla bu akıllı cihaza sahip olabilirsiniz!

17
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
17
1
0
0
0