Oyun Konusunda Çuvallayan Netflix, 'Bulut Oyun' İşine Girmeyi Planlıyor

9
2
2
0
0
Geçtiğimiz yıl oyun dünyasına adımını atan Netflix'in bu hizmetini genişletmeyi planladığı ortaya çıktı. Şirket tarafından açılan iş ilanları, platformun 'bulut oyun' hizmeti getirmeyi planladığını ortaya koydu.

Dünyanın en popüler sinema ve dizi platformlarından biri olan Netflix, son zamanlarda abone kaybı ve ekonomik sıkıntılar ile mücadele ediyordu. Dev platform geçtiğimiz günlerde de toplam abone sayısı bakımından Disney’e ait platformlara geçilerek en popüler yayıncı unvanını kaybetmişti. 

Platform, bunlar dışında geçtiğimiz yıl oyun dünyasına da adımını atmıştı. Ancak geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalarda, oyun oynayan abonelerinin sayısının oldukça az olduğu görüldü. Şimdi ise yıl sonuna kadar oyun sayısını 50’ye çıkarmayı planlayan Netflix’in, bu konuda yeni bir planının daha olduğu ortaya çıktı.

Netflix, ‘bulut oyun’ hizmeti getirmeyi planlıyor

Netflix tarafından açılan iş ilanları, şirketin oyun hizmetlerini genişletmek istediğini ortaya koydu. İlanlardan biri, yazılımcı arandığını göstererek işe alınacak kişinin ‘bulut oyun’ hizmetine yardımcı olmak için arandığı gösterdi. Bunun yanı sıra bir farklı ilanda da bulut oyunlarda karşılaşılacak zorluklarla ilgili deneyime sahip bir ‘Ürün Yöneticisi’ arandığı görüldü.

Bu iş ilanı da uzun yıllardır bulut tabanlı hizmetler sunan platformun, bu konudaki tecrübelerini oyunlara taşıyacağını ortaya koydu. Şirket, şu ana kadarki oyun serüveninde yalnızca küçük bir oyun yelpazesini oyuncularına sundu. Bu oyunların çoğu da diğer stüdyolara aitti. Ancak şirketin Stranger Things dizisinden uyarlanan oyunu gibi örneklerin, gelecekte neler sunulabileceği ile ilgili bizlere fikir verdiğini söylemek mümkün.

Şirketin bu konuyla ilgili henüz resmi bir açıklamasının bulunmadığını; bu nedenle de ‘bulut oyun’ hizmetinin ne zaman çıkacağı ile herhangi bir bilgi olmadığını belirtmekte fayda var. Ancak iş ilanlarının yeni yeni açıldığı düşünüldüğünde, bunun için bir hayli zaman olduğunu söylemek mümkün. Netflix’in yeterince ilgi görmeyen oyun tarafını bu tarz hamleler ile geliştirip geliştiremeyeceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

9
2
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
9
2
2
0
0