Netflix'in Reklamlı Abonelik Sistemi İçin Düşündüğü Tarih Ortaya Çıktı: Disney+'ın Önüne Geçmek İçin Daha Erken Gelebilir!

15
12
1
1
0
Netflix'in henüz ne zaman çıkacağı belli olmayan reklamlı abonelik sistemini Disney+'ın önüne geçmek için kasım ayında piyasaya sürebileceği iddia edildi. Konuya yakın kaynaklara dayandırılan bu iddia, şirket tarafından reddedildi.

ünyanın en popüler film ve dizi platformlarından olan Netflix, geçtiğimiz aylarda reklamlı bir abonelik sistemi getireceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise daha ucuz olacağı belirtilen bu sistem için düşünülen fiyatlar ortaya çıkmıştı. Bu haber, platformun reklamlı abonelik sistemi için 7 ila 9 dolar arasında bir fiyat belirlemeyi planladığını göstermişti.

Bunun dışında yakın zamanda Türkiye’ye gelen bir diğer popüler platform Disney+ da benzer bir şekilde reklamlı abonelik sistemi çıkaracağını açıklamıştı. Bununla ilgili açıklamalarda da yeni sistemin 7,99 dolar olacağı ve 8 Aralık’ta geleceği ifade edilmişti. İki platform arasındaki büyük rekabet devam ederken şimdi de Netflix’in yeni sistemi için düşündüğü tarih ortaya çıktı.

Netflix, reklamlı abonelik sistemi için 1 Kasım’ı hedefliyor olabilir

Konuya yakın kaynaklara dayandırılan bir rapor, Netflix’in reklamlı abonelik sistemini 1 Kasım tarihinde piyasaya sürebileceğini gösterdi. Ayrıca sistemin bu tarihte ABD, Kanada, Almanya, Birleşik Krallık ve Fransa’nın da dahil olduğu birçok ülkeye geleceği de aktarıldı. Hedeflenen tarihin Disney+’ın belirlediği tarihten bir ay önce olması da Netflix’in rakibinin önüne geçmek için böyle bir adım atabileceğini ortaya koydu.

Netflix, yeni abonelik sisteminde içeriklerinin tamamının bulunmamasını planlıyor. Ayrıca 7-9 dolarlık bir ücrete sahip olması beklenen yeni planda, her saat başına dört dakikalık reklamın kullanıcıların karşısına çıkacağı; bu reklamların da içeriğin öncesinde veya oynatıldığı sırada gösterileceği ifade ediliyor.

Şirket iddiaları reddetti

Variety tarafından paylaşılan haberde, Netflix’in bu tarihi doğrulamadığı ifade edildi. Buna göre şirket, “Hâlen reklamlı abonelik sisteminin çıkış tarihi ile ilgili kararımızı henüz vermedikifadelerine yer verdi. Şirket bunu söylese de iddianın dayandırıldığı isim vermek istemeyen kaynaklar, belirtilen tarihte sistemin geleceğini söylüyor.

15
12
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
15
12
1
1
0