Ninja’nın Artık Kullanmadığı Twitch Kanalında Porno İçerikler Yayınlandı

236
66
25
20
19
Twitch üzerinde yaptığı yayınlarla büyük bir isim haline gelen ve genellikle Fortnite oynarken yayın açmasıyla bilinen Ninja, Twitch'i bıraktıktan sonra ciddi sorunlarla karşılaştı. Kendi hesabı üzerinden başka kanalların önerildiğini ve bu öneriler içerisinde sitenin kurallarına aykırı içerikler yapanların olduğunu gören Ninja, kontrolü altında bulunmayan şeyler için özür dilese de Twitch'e büyük tepki gösterdi.

Twitch üzerindeki oyun yayınlarıyla ünlenen ve Ninja olarak bilinen Tyler Blevins, popüler yayın platformu Twitch'ten Mixer'a geçmesinin ardından sessiz kalmayı tercih etmişti. Twitch'le kötü ayrılmak istemeyen Ninja, uzun bir süredir sessiz kalsa da bu sessizlik geçtiğimiz günlerde bozuldu.

Ünlü yayıncı, Twitch'in kendi kullanılmayan hesabını başka yayıncıları duyurmak ve daha da kötüsü yetişkin içeriklere öneriler yapmak için kullandığını öğrendiği zaman Twitch'i çok ağır bir şekilde eleştirdi. E-spor danışmanı Rod Breslau, 11 Ağustos tarihinde Twitch üzerindeki en büyük yayının yetişkinlere yönelik (ve platformun kurallarına göre yayınlanması yasak olan) bir yayın olduğunu belirtti. Tüm bunların yanı sıra bu içerik iki saat boyunca yayınlandı.

ninja twitch

Tabii ki bu durum ciddi bir tepkiyi de beraberinde getirdi. Her şeyden önce Twitch'in politikalarına uymayan bu içeriğin yayınlanması yasak bir durum. Bu yasağı göz ardı edecek olursanız genellikle gençlerin ya da 18 yaşından küçüklerin izlediği Fortnite yayınları arasında 18+ içeriklerin bulunması (ve iki saat boyunca kaldırılmadan yayınlanması) tam bir felaket anlamına geliyor.

Olaya Ninja tarafından bakacak olursak Ninja, bu olayla ilgili birçok sorundan bahsetti. Öncelikle Twitch'in kendi ismini ve beğenisini kullanarak başka insanları öne çıkarmasının doğru olmadığını belirten Ninja, aynı zamanda isminin de karalandığını belirtti. Tüm bunların yanı sıra çocukların bu tür içerikleri görmesi durumunda oluşacak sorunlardan da bahseden Ninja, kontrolü altında bulunmayan bu durum için özür diledi.

ninja mixer

Ninja, yayınladığı özür videosunda herhangi bir sebep olmadığı için Twitch'e karşı kötü bir yorumda bulunmadığını ancak son olayların bardağı taşıran son damla olduğunu belirtti. Videoya aşağıdaki bağlantı aracılığıyla ulaşabilirsiniz:

Olaya el atan Twitch, Ninja'nın kullanmadığı sayfasını standart bir çevrimdışı sayfasına dönüştürdü. Bunun üzerine Twitch'in CEO'su Emmett Shear, Ninja'dan özür dileyerek olayların 'kendi istekleri dahilinde gelişmediğini' ancak 'durum için herhangi bir mazeretlerinin olmadığını' ekledi. Twitch, yetişkin içerikleri yayınlayan kanalları yasaklamak için önerilenler kısmını da bir süreliğine askıya aldı.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/08/11/ninja-balks-at-twitch-using-channel-to-promote-streams/
236
66
25
20
19
Emoji İle Tepki Ver
236
66
25
20
19