• Anasayfa
  • Mobil
  • RED, Telefonun Korkunç Kamerası İçin Çinli Üreticiyi Suçladı

RED, Telefonunun Korkunç Kamerası İçin Çinli Üreticiyi Suçladı

48
4
4
3
2
Mashable'ın makalesinde '2018 yılının en kötü teknolojik ürünü' olarak adlandırılan RED firmasının Hydrogen One isimli telefonu, ikinci bir adım atmaya hazırlanıyor. Çıkışı bir felaket olan cihaz, tam anlamıyla vasat olarak değerlendirilmişti ancak firma, sorunları üstlenmedi ve yeni telefonun eski telefonu telafi edeceğini belirtti.

RED'in kamera odaklı ve fazlasıyla beklenen telefonu Hydrogen One, geçen sene satışa sunulmasından bu yana deyim yerindeyse yerin dibine sokuldu. Hatta çıkartılıp tekrar sokuldu bile diyebiliriz. Ekran son derece kötüydü, telefonun görselleri korkunçtu ve kamera yazılımı tam anlamıyla berbattı.

Tüm bu kötü yorumların ardından RED kurucusu Jim Jannard, bu sorunlarda RED'in suçsuz olduğunu belirtti. Jannard, H4Vuser.net'te paylaşılan bir gönderide şirketin isimsiz tasarım üreticisini suçladı.

hydrogen one

Jannard, tasarım üreticisinin inanılmaz derecede yetersiz çalıştığını ve telefondaki sorunları düzeltmenin imkansız olduğunu belirtti. Yine de RED, yeni bir telefon olan Hydrogen Two ile yeni bir başlangıç yapacağını belirtti ve farklı bir tasarım üreticisiyle çalışacağını söyledi. Çalışacağı yeni tasarım üreticisinin, kullanıcıların isteklerini yerine getirme konusunda çok daha yeterli olduğunu belirten RED, iki telefonda da çalışacak bir kamera modülü üzerine çalıştığını da belirtti.

Şu an için Hydrogen Two'nun ya da kamera modülünün ne zaman çıkacağına dair herhangi bir bilgi bulunmasa da Hydrogen One kullanıcıları, iki cihaz için de şu an için belirtilmemiş indirimler kazanacak. Eski Hydrogen kullanıcılarının tekrardan RED'i tercih edip etmeyecekleriyse bir soru işareti olmaya devam ediyor.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/07/24/red-blames-chinese-manufacturer-for-its-phones-terrible-camera/
48
4
4
3
2
Emoji İle Tepki Ver
48
4
4
3
2