Snapchat, Kendinizi Yaşlandırıp Gençleştirebileceğiniz Yeni Filtresini Yayınladı

17
6
4
1
0
Popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, Zaman Makinesi adlı yeni lensini kullanıcıların beğenisine sundu. Yapay zeka teknolojisini kullanarak, yaşlandığınız zaman yüzünüzün alacağı hali gösteren lens, sizleri adeta zamanda kısa bir yolculuğa çıkarıyor.

Bir dönemin en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Snapchat, Instagram’ın kendisiyle özdeşleşen bazı özelliklerini kopyalamasıyla birlikte adeta çöküş dönemine girmişti. Kısa bir süre zarfında milyonlarca kullanıcı kaybeden platform, son dönemde gösterdiği performansla düşüş trendinden yavaş yavaş kurtulsa da, hala eski günlerini mumla arıyor. 

Her şeye rağmen kaybettiği kullanıcıları platforma geri döndürmeye çalışan Snapchat, FaceApp ile viral olan yaşlandırma filtresini kendi platformuna entegre etti. Snapchat uygulamasındaki kameradan erişebileceğiniz Zaman Makinesi adlı lens, makine öğrenimi tekniğini kullanarak, yüzünüzü çarpıcı bir gerçeklikle 'gerçek zamanlı olarak' yaşlandırıyor. 

Snapchat'in yeni lensi Zaman Makinesi böyle görünüyor:

snapchat lens

Zaman Makinesi ile yalnızca yüzünüzü yaşlandırmıyor, aynı zamanda çocukluğunuza da kısa bir yolculuk yapıyorsunuz. Tek yapmanız gereken yüzünüzü bir zaman çizelgesinde görmek için sürgüyü soldan sağa hareket ettirmek. Sürgüyü geriye aldığınızda, yani sola hareket ettirdiğinizde gençleşirken, sağa hareket ettirdiğinizde yaşlanıyorsunuz. 

Yüzünüzü gerçek zamanlı olarak sadece bir saniye içinde gençleştiren ve yaşlandıran Zaman Makinesi, aynı zamanda ön kameradan arka kameraya geçme seçeneği de sunuyor. Ayrıca çektiğiniz fotoğraf ve videoları ‘Anılar’ özelliği ile kaydedilebilir veya dışa aktararak arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Snapchat’in yapay zeka destekli yeni yüz filtresi Zaman Makinesi, bugün itibarıyla hem Android hem de iOS kullanıcılarına sunuldu.

Kaynak : https://venturebeat.com/2019/11/21/snapchats-time-machine-lens-uses-ai-to-age-and-de-age-selfies/
17
6
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
17
6
4
1
0