Starbucks Kahvelerinin İçinde 'Cam Parçaları' Tespit Edildi: 300 Bin Şişe Kahve Toplatılacak

23
9
6
2
1
Starbucks, ABD'de 300 bin şişeden fazla vanilyalı frappuccino için geri çağırma programı başlattı. Bu geri çağırmanın nedeni, kahvelerin içine cam parçaları karışmış olma şüphesi.

Dünyanın en büyük kahve zincirlerinden Starbucks, önemli bir ürün toplama haberiyle gündeme geldi. Zira ABD'den gelen haberlere göre şirket, en az 300 bin kutu vanilyalı frappuccino için geri çağırma programı başlattı. Bu geri çağırmanın nedeni, şişelerin içine cam parçaları karışmış olma ihtimali. Edinilen bilgilere göre içinde cam olan frappuccino'lar Starbucks mağazalarında değil, üçüncü taraf perakendecilerde satılıyordu.

Edinilen bilgilere göre yaşanan olayın asıl sorumlusu Starbucks değil, kahveleri paketleyen PepsiCo. Ancak camların kutu içine nasıl girdiği net değil. Ayrıca içine cam karışan içeceklerin sadece ABD'de de mi satıldığı yoksa başka ülkelerde satışa çıkıp çıkmadığı net değil.

En azından son kullanma tarihleri biliniyor

Starbucks vanilyalı frappuccino

ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından yapılan açıklamalara göre içine cam karışmış olan içeceklerin son kullanma tarihleri; 08.03.2023, 29.05.2023, 04.06.2023 ve 10.06.2023. Eğer ilgili ürünü satın almayı düşünüyor ancak içinden cam parçası çıkma ihtimalinden endişe ediyorsanız son kullanma tarihini kontrol edebilirsiniz.

Bu arada; FDA bu geri çağırmayı "Sınıf 2" olarak kategorize etti. Bu kategori, camlı kahvelerin içilmesi durumunda büyük yaralanma veya doğrudan ölüm riskinin düşük olduğu ancak geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilecek vakalar için kullanılıyor.

Kaynak : https://www.cnet.com/news/starbucks-recall-over-300000-bottled-frappuccinos-may-contain-glass/#ftag=CAD590a51e
23
9
6
2
1
Emoji İle Tepki Ver
23
9
6
2
1