UEFA'nın Şampiyonlar Ligi Finali Öncesi "Taksi Kullanmayın" Uyarısı Sosyal Medyada Gündem Oldu: Peki Asıl Nedeni Ne?

37
5
2
1
0
UEFA, bugün İstanbul'da gerçekleştirilecek olan Şampiyonlar Ligi finali öncesi taraftarlara taksi kullanmayın uyarısında bulundu. Trafik gibi nedenlerden dolayı yapılan bu uyarı, sosyal medyada İstanbul'daki taksi sorununa bağlanarak gündem oldu.

İstanbul, bugün dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan UEFA Şampiyonlar Ligi'nin finaline ev sahipliği yapacak. Manchester City ve Inter, saat 22:00’da Atatürk Olimpiyat Stadı’nda kozlarını paylaşacak.

Dünya çapından milyonlarca insanın maç için heyecanlı bekleyişi sürerken UEFA tarafından yapılan bir paylaşım, sosyal medyada gündem oldu. UEFA, final için yurt dışından gelen taraftarlara İstanbul’da taksi kullanmama uyarısında bulundu.

UEFA, trafik gibi nedenlerden dolayı yolculukların uzun sürebileceğini söyleyerek taksi kullanımından kaçınılmasını, bunun yerine servis ve toplu taşıma kullanılmasını önerdi.

Bilindiği üzere final öncesi birçok Manchester City ve Inter taraftarı İstanbul’a geldi. UEFA da gelen taraftarlar için bazı uyarılarda bulundu. Bu uyarılardan biri de şehirde taksi kullanımından kaçınılmasıydı.

UEFA’nın resmi sitesinden yaptığı açıklamayı incelediğimizde, yolculukların uzun sürme ihtimalinden dolayı taksi kullanımından kaçınılması öneriliyor. Yani UEFA, trafik gibi nedenlerden dolayı taraftarların bu ulaşım yolunu tercih etmemesini söylüyor. Bunun yerine, toplu taşımanın ve resmi servislerin kullanılmasının daha iyi olduğunu ekliyor. UEFA’nın finale özel bilet sahipleri için bedava servis uygulaması başlattığını belirtelim.

Ancak birçok sosyal medya kullanıcısı, bu kararın dolandırıcılık gibi nedenlerden dolayı verildiğini düşündü

Tabii ki böyle bir uyarı, farklı sebeplere vurularak kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Türkiye’den birçok kullanıcı, İstanbul’da uzun süredir taksiler hakkında bir süredir tartışma yaratan durumlardan böyle bir kararın alındığını düşünerek paylaşımlarda bulundu. Bilindiği üzere taksiler, kısa mesafe almama, dolandırıcılık ve daha birçok nedenden dolayı eleştiriliyordu. Ancak bizim de belirttiğimiz üzere UEFA'nın uyarısı dolandırıcılık gibi nedenlerden dolayı değil, trafikten dolayı yapıldı. 

Gelen tepkilerin bazıları şu şekildeydi:

 

 

37
5
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
37
5
2
1
0