• Anasayfa
  • Mobil
  • Xiaomi’nin 5G Bağlantı Hızı Çin’de 787 Mbps’i Gördü

Xiaomi’nin 5G Bağlantı Hızı Çin’de 787 Mbps’yi Gördü

39
15
6
2
2
Çin’in yükselen değerleri arasında yer alan Xiaomi, 5G bağlantılı telefonlar konusunda iddialı. Firmanın Çin’de yaptığı denemede 5G hızı 787 Mbps’yi buldu.

5G teknolojisinin akıllı telefonlarda tam anlamıyla kullanılabilmesi için gereken iki şey var. Bunlardan ilki yeterince hızlı bağlantı altyapısı, diğeri de o bağlantıyı efektif kullanacak bir cihaz. Xiaomi, bağlantı altyapısı yeterli olduğu sürece 5G bağlantıda sıkıntı yaşamayacak gibi duruyor. 

6. Dünya İnternet Konferansı’nda Xiaomi grubunun kurucusu, başkanı ve CEO’su olan Lei Jun, firmanın yeni 5G planlarını açıklamıştı. Bu açıklamalara ek olarak, etkinliğin yapıldığı ve 5G altyapısına sahip olan alanda Lei Jun bazı testler de yaptı. Xiaomi akıllı telefonların ilk indirme hızlarının 400 Mbps’ye ulaştığı görüldü. Bu hız daha sonra 787 Mbps’ye kadar yükseldi. Jun bu durumu normal karşıladı.

xiaomi 5g hızı

Jei Lun’a göre 5G deneyimi çok büyük olacak ve her kullanıcı bu durumu yaşamayı hak ediyor. Şu anda Xiaomi’nin ilk 5G telefonu olan Xiaomi Mi 9 Pro 5G’nin hâlâ yeterince stoğu bulunmuyor ve telefon pek çok yerde tükenmiş durumda. Lei Jun bu durumu, piyasa talebinin firmanın tahminlerinden çok daha yüksek olmasıyla bağdaştırıyor. 

Lei Jun, bu hız artışına ne kadar gerek olduğu konusundaki sorulara ise cevap vermiyor ve örnek vakaların soruyu cevaplandıracağını söylüyor. Xiaomi CEO’suna göre gelecek yıl çıkacak olan 4G telefonlar, satış konusunda ciddi zorluklarla karşılaşacak. Jun’un umudu ise operatörlerin 5G’ye geçişi hızlandırması yönünde. 

Görünüşe göre gelecekte 5G pazarı oldukça büyük çekişmeye sahne olacak. O zamana kadar artık kotasız internetli mobil paketler gelse hiç de fena olmaz gibi duruyor. 

Kaynak : https://www.gizchina.com/2019/10/20/xiaomis-5g-download-speed-hit-787-mbps-in-china/
39
15
6
2
2
Emoji İle Tepki Ver
39
15
6
2
2