Xiaomi Redmi K60 Ultra'nın Şemaları Sızdırıldı: Büyük Kameralarla Geliyor

8
1
0
0
0
Tasarım şemaları sızdırılan Xiaomi Redmi K60 Ultra'nın alışılmışın dışında büyüklükteki kameraları ve ince çerçeveleri dikkat çekiyor.

Xiaomi’nin alt markası Redmi, ülkemizde büyük bir popülariteye sahip. Sebebi de aşikar: Uygun fiyata yüksek performans sunması. Markanın K60 serisi de hem globalde hem de ülkemizde başarılı bir başlangıç yaptı. Xiaomi henüz serinin son üyesi Redmi K60 Ultra'yı duyurmadı, ancak telefonun özellikleri daha önce ünlü bir sızıntıcı tarafından paylaşılmıştı.

Aynı sızıntıcı tarafından şimdi de telefonun şemaları sızdırıldı ancak telefonun tamamını hala tam olarak göremiyoruz. Bununla beraber cihazın arka ve ön panelinin nasıl görüneceği az çok netleşti diyebiliriz.

Redmi K60 Ultra, ince bir çerçeveye ve kocaman kamera boyutuna sahip olacak

Ünlü sızıntıcı Digital Chat Station, Redmi K60 Ultra'nın tasarımına dair bir şema paylaştı. Sızdırılan şemalara göre, telefonun ön panelinde incecik bir çerçeve ve ekranın üst orta kısmında delikli kamera tasarımı bulunuyor. Arka panelde ise devasa 2 adet kameranın bulunduğu kare bir kamera kısmı mevcut.

Arka kamera modülünde iki büyük sensör bulunan Redmi K60 Ultra'nın üçüncü bir kamerası da var. Ancak bu kamera küçük, dolayısıyla bunun 2 MP’lik bir makro kamera olduğu düşünülebilir.

Redmi K60 Ultra’nın daha önceden sızdırılan teknik özellikleri şöyleydi:

  • 144 Hz tazeleme hızına ve AMOLED panele sahip 1.5K çözünürlüğünde ekran
  • Dimensity 9200 yonga seti

Bunların sadece şema ve daha önemlisi sızıntı olduğunu hatırlatmakta fayda var, nihai üründe Xiaomi değişikliklerle karşımıza çıkabilir. Ancak bunun çok yaşandığını görmüyoruz, dolayısıyla Redmi K60 Ultra’nın nasıl görüneceğini şimdiden öğrendik diyebiliriz.

Kaynak : https://www.gizchina.com/2023/05/26/xiaomi-redmi-k60-ultra-schematics-leaked-big-cameras/
8
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
1
0
0
0