• Anasayfa
  • Oyun
  • 'Golden Joystick Awards' Etkinliği Oylaması Başladı

Yılın En İyi Oyununun Belli Olacağı Golden Joystick Awards, Oylamaya Açıldı

25
12
10
5
5
Video oyun sektörünün prestijli ödüllerinden bir tanesi olan Golden Joystick Awards'ın oylamaları başladı. Milyonlarca oyunseverin internet üzerinden vereceği oylar, 2019 yılının en iyi oyununun hangisi olduğunu ortaya çıkartacak.

2019 yılının sona yaklaşmasıyla birlikte oyunseverler, gözlerini kısa bir süre sonra düzenlenecek olan "Golden Joystick Awards" etkinliğine diktiler. Bu yıl 37. kez düzenlenecek olan etkinlikte, 2019 yılının en iyi oyunlarının hangileri olduğu belirlenecek. 2019 yılının en iyi oyunu, 15 Kasım'da düzenlenecek olan etkinlikle tüm dünyaya ilan edilecek.

Bu prestijli etkinlik geçtiğimiz yıllarda, sadece İngilizler tarafından oylanıyordu. Ancak geçen yıllar, internetin kullanımını yaygınlaştırdı ve artık oyunseverler, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar oyunları oylayabiliyorlar. Oylamanın internet üzerinden yapılmasıyla birlikte hem katılımcı sayısı yükselmiş oluyor hem de sadece İngilizlerin değil, dünyadaki tüm oyunseverlerin en çok beğendiği oyun, prestijli bir ödül almaya hak kazanıyor.

Golden Joystick Awards

Bu etkinliklerde herhangi bir kategori sistemi bulunmuyor ve sadece bir oyunu oylayabiliyorsunuz. Jüri üyesinin belirlediği oyunlar tek tek sıralanıyor ve dünya genelindeki oyunseverler de yılın en iyi oyununu oylama imkanı buluyorlar. Dilerseniz şimdi, jüri ekibinin 2019 yılının en iyi oyunu olabilmesi için aday gösterdiği 12 oyuna bakalım.

Fire Emblem: Three Houses

Fire Emblem: Three Houses

Nintendo Switch için geliştirilen bu oyun, fantastik bir dünyanın kapılarını aralıyor.

Resident Evil 2

Resident Evil 2

Oyunseverler bu oyuna yeniden kavuşabilmek adına uzunca bir süre beklediler. Oyun, 2019 yılının başında piyasaya sürüldü ancak oyunseverler Resident Evil 2'yi hala aktif olarak oynuyorlar.

The Outer Worlds

The Outer Worlds

Tek oyunculu RPG türündeki bir oyun olan The Outer Worlds, bugün itibarıyla piyasaya sürülüyor. Oyunseverler The Outer Worlds'te galaksinin en uç noktalarına yolculuk yapacaklar ve farklı kolonilerdeki mücadelelere dahil olacaklar.

Untitled Goose Game

Untitled Goose Game

Daha önce hiç "kaz" olmayı düşündünüz mü? İşte bu oyun size tam olarak bunu gerçekleştirmenizi sağlıyor. Öyle ki bu oyunda bir kaz olup İngiltere'nin bir köyünde yaşayan halkı rahatsız edeceksiniz. Basit, eğlenceli ve farklı bir oyun.

Control

Control

Aslına bakacak olursak bu oyunun film versiyonu defalarca çekildi. ABD'ye dünya dışı saldırılar gerçekleşir ve yetkililer hem bu saldırıyı püskürtmek hem de yönetimi ellerinde tutmak için çalışırlar. Aksiyon macera türündeki bir oyun olan Control'de de yapacağınız şey aslında tam olarak bu. 

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare'la ilgili çok da konuşmaya gerek yok aslında. Oyun çok uzun bir süredir gündemde ve dün itibarıyla nihayet piyasaya sürüldü. Normal koşullarda Golden Joystick Awards'ın sahibi çok büyük bir ihtimalle Call of Duty: Modern Warfare olurdu ancak oyun biraz sıkıntılı bir şekilde gelmiş gibi görünüyor. Bakalım oyundaki sorunlar, Call of Duty: Modern Warfare'ı bu ödülden alı koyacak mı?

Outer Wilds

Outer Wilds

Aksiyon, macera, keşif, mücadele. Bir oyundan beklediğiniz her şey Outer Wilds'ta var ancak oyunun kendini ispatlayıp ispatlayamayacağını zaman gösterecek. 

Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice

2019'un en çok konuşulan oyunlarından bir tanesi hiç şüphesiz Sekiro: Shadows Die Twice'tı. Oyun piyasaya sürüldüğü anda pek çok oyunsever tarafından deneyimlendi. Hatta Twitch ve Mixer gibi canlı yayın platformlarındaki pek çok yayıncı, bu oyunu izleyicileriyle birlikte bitirdi. 

Telling Lies

Telling Lies

Aslına bakacak olursak Telling Lies için tam manasıyla bir video oyunu diyemeyiz. Çünkü bu oyunda tamamen gerçek insanlar, ünlü oyuncular yer alıyor. Telling Lies, "full motion video" türündeki bir oyun ve sizi etkileyici bir maceranın içerisine sokuyor.

Gears 5

Gears 5

2019 yılında dünya çapında ses getiren oyunlardan bir tanesi de Gears 5'ti. Bu oyun aslında "Gears of War" serisinin son üyesi. Fakat ilginç bir şekilde oyun, Steam'de çok da beğenilmedi. Bakalım Steam'deki eleştiriler, etkisini Golden Joystick Awards'ta da gösterecek mi?

Apex Legends

Apex Legends

2017 yılında piyasaya sürülen ve oyunseverleri kendisine kilitleyen PUBG'nin başlatmış olduğu hayatta kalma akımının en yenilerinden olan Apex Legends da jüri üyeleri tarafından yarışmaya dahil edilen oyunlardan bir tanesi.

Disco Elysium

Disco Elysium

Pek çok oyunsever tarafından tam not alan Disco Elysium, RPG türündeki bir açık dünya oyunu. Tek oyunculu olmasına rağmen hikayesiyle kendisine bağlamayı başaran bu oyun, İngilizceye hakimseniz sizleri de kendisine bağımlı yapacaktır. 

Eğer dilerseniz sizler de yukarıda bahsini geçirmiş olduğumuz oyunlardan bir tanesini oylayabilir, desteklediğiniz oyunun 2019'un en iyi oyunu seçilmesi için katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu oylamaya dahil olmanız halinde e-posta adresinizi de sık sık kontrol etmenizde fayda var. Bunun nedeni ise oylamaya katılmanız halinde tarafınıza bir e-kitap verilecek olması. Oylamaya hemen dahil olmak için burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Kaynak : https://www.pcgamer.com/voting-opens-for-the-golden-joystick-game-of-the-year-2019-award/
25
12
10
5
5
Emoji İle Tepki Ver
25
12
10
5
5