Eski İstihbarat Yetkilisinden Bomba İddialar: ABD'nin Elinde "İnsan Olmayan Biyolojik Pilotlar" Var!

13
9
3
1
1
ABD'de eski bir istihbarat yetkilisi, ABD'nin gizli bir program kapsamında on yıllardır 'insanlar tarafından üretilmemiş' araçlar topladığını öne sürdü. Açıklamaların ardında herhangi bir somut kanıt bulunmuyor.

UFO gizemi, işin içinde gerçekten de uzaylılar var ise evren hakkındaki algımızı değiştirecek bir potansiyele sahip olduğundan sık sık tartışma konusu oluyor, gündeme geliyor. Geçtiğimiz aylarda NASA da UFO araştırma ekibiyle ilk toplantısını gerçekleştirmiş, kendi bulgularını paylaşmıştı.

Ardından Haziran ayında ABD’den bambaşka ve oldukça çarpıcı açıklamalar geldi. ABD Ulusal Jeouzamsal İstihbarat Ajansı ve Ulusal Keşif Ofisinden emekli David Charles Grusch, ABD’nin “insan kaynaklı olmayan” araçlara sahip olduğunu öne sürdü. Bugün ise Grusch, ABD'nin UFO'ları içlerinde "biyolojik maddeler" ile yakaladığını söyledi.

(GÜNCELLEME) David Grusch: ABD, insan olmayan biyolojik pilotlar buldu!

7 Haziran'daki ilk iddialarının ardından Grusch, ABD Kongresi'nde yeminli olarak ifade verdi. UFO/UAP olarak da bilinen tanımlanamayan uçan cisimler veya tanımlanamayan hava olgularına ilişkin oturum düzenledi. Grusch, oturumda hükûmetin elinde tanımlanamayan araç veya araç parçaları olduğundan söz etti. Öte yandan Grush, ABD'nin düşen araçlarda insan olmayan biyolojik pilotlar yakaladığını da iddia etti.

Oturumda ifade veren tanıklardan, görev yaptıkları dönemde havadaki gözlemlerini anlatmaları ve tanımlanamayan anormal olgulara ilişkin betimlemelerin ortak özelliklerini belirtmeleri istendi. ABD Donanması’nda eskiden pilot olarak görev alan Ryan Graves, “Şeffaf bir küre içinde koyu gri ya da siyah küpler” gördüklerini ve “bu küplerin ucunun kürenin içine değdiğini” söyledi.

Sekiz yıl boyunca bu cisimleri gördüklerini ve bildiği kadarıyla hala bu vakaların yaşandığını söyleyen Graves, benzer vakaların bildirilmesi ve daha şeffaf olunması gerektiğini de ekledi.

Kongre'de yankılanan bu iddiaların önemi ise televizyonlarda ve internetteki iddialardan çok daha öte. Zira uzaylılar hakkında söylenenler ilk kez ABD Kongresi'nde yeminli bir şekilde dillendirildi.

David Grunsch'ın 7 Haziran 2023'te ortaya attığı iddialar:

ABD, uzun süredir UFO'lar ve parçalarını topluyor:

NewsNation’ın programına katılan Grusch, UFO yerine UAP (tanımlanamayan anormal olaylar) olarak andıkları bu araçların ve bunlara ait parçaların, onlarca yıldır ABD hükûmeti, müttefikleri ve savunma sanayi iştirakları tarafından toplandığını öne sürdü. Tüm parçalar, bir program kapsamında toplanarak analiz ediliyor.

Bugüne kadar toplanan parçalar üzerinde yapılan incelemelerdeyse parçaların, “araç morfolojileri, malzeme bilimi testleri, benzersiz atomik düzenlemelere ve radyolojik imzaya sahip olması gerekçesiyle egzotik kökenli (insan dışı)” olarak tanımlandığını ifade etti.

ABD’nin elinde “oldukça fazla” dünya dışı araç var:

ufo

Açıklamalarını sürdüren Grusch, ABD’nin elinde “oldukça fazla sayıda” dünya dışı araç olduğunu da iddia etti. Uzay araçlarının fotoğraflarını görmediğini söylerken kendisine kanıt ve sözlü tanıklık sağlayan bir dizi mevcut ve eski istihbarat görevlisiyle konuştuğunu ifade etti. Yani bu açıklamada tek kaynak, Grusch’ın bazı yetkililerden sözlü olarak duyduğunu söylediği bilgiler.

İddiaların ardından Pentagon’dan açıklama gelmişti:

ABD Savunma Bakanlığı sözcüsü, The U.S. Sun’a yaptığı açıklamada söz konusu iddiaları yalanladı. Sözcü, Bakanlık bünyesindeki Tüm Alanlarda Anomali Çözüm Ofisi’nin (AARO) bugüne kadar dünya dışı materyallerin bulundurulması veya tersine mühendislikle ilgili herhangi bir programın varlığına dair bir bilgiye sahip olmadığını paylaştı.

Öte yandan sözcü, ofisin "geçmiş incelemeyle ilgili bilgileri olduğuna inanan herhangi bir eski veya mevcut devlet çalışanı veya yükleniciyle konuşma fırsatını memnuniyetle karşılayacağını" da ekledi.

AARO, Temmuz 2022’de Savunma Bakanlığı bünyesinde kuruldu ve özellikle ABD ordusunun elde ettiği açıklanamayan görüntüleri ve diğer tüm açıklanamayan hava olaylarını incelemeye başladı.

Kaynak : https://thedebrief.org/intelligence-officials-say-u-s-has-retrieved-non-human-craft/
13
9
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
13
9
3
1
1