Apple'ın Piyasa Değeri Bir Kez Daha 3 Trilyon Doları Geçti!

7
6
1
1
0
Hisse senetleri yüzde 2 civarında artış gösteren Apple, 3 trilyon dolarlık değer barajını bir kez daha aştı. Marka, bu yılı da dünyanın en değerli şirketi olarak kapatacak gibi görünüyor.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, dünyanın en değerli şirketi olma ünvanını sağlam adımlarla korumaya devam edecek gibi görünüyor. Bir süredir 3 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmak için çabalayan şirket, geçtiğimiz gün hisselerin yükselmesi ile 3,01 trilyon dolar değerlemeye ulaştı. 

2023 yılı, teknoloji firmaları için oldukça zorlu geçti. Küresel ekonomik belirsizlikler ve teknoloji dünyasındaki doymuşluk, başta Apple olmak üzere pek çok şirketin ürün satışlarında düşüş yaşanmasına yol açtı. Hatta Apple da 3 trilyon dolarlık piyasa değerini korumakta zorlandı. Bu bağlamda; en son ağustos ayında 3,08 trilyon dolarlık piyasa değerini gören Apple, şimdi bir kez daha tarihinin en parlak dönemini yaşamaya başladı.

Apple, üst üste beşinci yıl, dünyanın en değerli şirketi olacak!

Apple

2023 yılını geride bırakmak üzereyiz ve artık yılın geri kalan kısmı için sektörel anlamda çok büyük gelişmeler yaşanmasını beklemiyoruz. Eğer bu beklentimiz gerçek olursa Apple, üst üste beş kez yılın en değerli şirketi olarak yeni yıla giriş yapacak. İkinci sırada bulunan Microsoft, son verilere göre 2,75 trilyon dolarlık bir şirket. Microsoft'un yıl sona ermeden Apple'ı geride bırakabilmesi için olağanüstü olaylar yaşanması gerek.

Apple ile ilgili önemli bir detayı paylaşarak, bu haberimizi noktalayalım. Apple, aslında 2012 yılında dünyanın en değerli şirketi hâline geldi. 2018 yılına kadar zirvede kalan şirket, liderliği Microsoft'a kaptırdı. 2019 yılı itibarıyla yeniden dünyanın en değerli şirketi olarak anılmaya başlayan Apple, tahtını kolay kolay kaptıracak gibi görünmüyor

Kaynak : https://www.forbes.com/sites/dereksaul/2023/06/30/apple-hits-3-trillion-market-value-and-could-soar-another-800-billion/?sh=42b3aca252b1
7
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
7
6
1
1
0