Netflix'in Yeni Rakibi Disney+'ın Açılış Tarihi ve Fiyatı Belli Oldu

100
37
7
3
2
Disney'in dizi platformu olacak olan Disney+, kasım ayında üyelik sistemine açılacak. Aylık ücretlendirmesi ise 7 dolar (yaklaşık 40 TL) olacak.

Geçtiğimiz yılın sonlarında Disney tarafından resmen duyurulan ve dizi platformu olarak karşımıza çıkacak olan Disney+'ın resmi açılış tarihi ve ücreti belli oldu. Şirket, çalışmalarına son sürat devam ederken, Disney+ fazlasıyla iddialı gelecek gibi görünüyor. Yapılan açıklamalara göre fiyatı ve içerik sayısı ile Disney+, rakibi Netflix'i zora sokabilir. Yaklaşık 140 milyon kullanıcıya sahip olan Netflix, Disney+ riski karşısında nasıl önlemler alacak, bunu zamanla göreceğiz.

Disney CEO'su Bob Iger dün yaptığı açıklamalarda, fiyatı düşük tutmalarındaki sebebin ulaşabilecekleri en yüksek müşteri sayısına ulaşmak olduğunu belirtti. 2024 sonuna kadar 90 milyon kadar üyeye sahip olmak istediklerini belirten Iger, "kullanıcıların Disney+'ı seveceklerinden eminiz" şeklinde iddialı ifadeler kullandı. 

Yapılan açıklamalarda, Disney+'ın başlangıçta; 7.500 güncel ve artık yayınlanmayan televizyon programı, 25 orijinal dizi ve 10 orijinal film içereceği belirtildi. National Geographic Channel gibi birçok önemli kuruluşla da iş birliğine giden Disney+, 250 saatlik belgesel de içerecek. İçeriklerin tamamı çevrimdışı izlenebilecek ve 4K çözünürlükte olacak. 12 Kasım 2019'da Kuzey Amerika'da piyasaya sürülecek olan Disney+, birkaç etap halinde tüm dünyada yerini alacak. Üyelikler tek bir paketten mi olacak ya da kullanıcılar istedikleri paketi mi alacak henüz netleşmemiş olsada, şu an için belirlenen fiyat aylık 7 dolar (yaklaşık 40TL) şeklinde. Yıllık olarak üye olmak istediğiniz zaman ise 70 dolar (yaklaşık 400 TL) ödemeniz gerekecek ve yıllık aboneliklerde aylık ödeme tutarı 5,83 dolar (yaklaşık 34 TL) olacak. Unutulmaması gereken nokta ise, belirlenen bu fiyatların Amerika için olduğu ve Türkiye'de aynı fiyatların olmayabileceği. Örnek vermek gerekirse, Netflix'in Amerika'da 8 dolara (yaklaşık 45 TL) sunduğu temel paketi Türkiye'de 15,99 TL. Disney+, bu konuda bir açıklama yapmadı. 

Kaynak : https://variety.com/2019/digital/news/disney-plus-streaming-launch-date-pricing-1203187007/
100
37
7
3
2
Emoji İle Tepki Ver
100
37
7
3
2