Elon Musk, "iPhone'lara Starlink Bağlantısı" İçin Apple ile Görüştüğünü Açıkladı!

18
3
2
1
0
Elon Musk, iPhone 14 için Apple ile ortak olabileceklerini açıkladı. Bu ortaklık gerçekleşmesi halinde, Starlink üzerinden iPhone 14'ün uydudan bağlantı desteği olacak.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, birkaç gün önce gerçekleştirdiği Far Out etkinliği kapsamında en yeni ürünlerini tanıttı. Tanıtımın en çok merak edilen ürünleri, hiç şüphesiz iPhone 14'tü. 4 farklı iPhone modeli ile karşımıza çıkan şirket, kimi tüketicileri memnun ederken kimilerini ise üzdü. Örneğin iPhone 14 ailesinin Türkiye fiyatı, bugüne dek görülmemiş düzeyde yüksekti.

iPhone 14'ün en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi, uydu bağlantısı oldu. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde hatları çalışmıyor olsa da acil durum servisleriyle iletişim kurabilecekler. Ancak bu özellik, lisans sorunları nedeniyle ülkemizde kullanılamayacak. Özellik, ABD'de ise Elon Musk'ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX'in Starlink hizmeti ile de kullanılabilecek gibi görünüyor. Peki iPhone 14, ülkemizdeki tüketicilere neler sunacak?

Bizzat Elon Musk açıkladı: iPhone'lara Starlink internet gelebilir

iPhone 14 uydu bağlantısı Starlink

Elon Musk, Twitter'da yaptığı bir paylaşımda Apple ile görüştüklerini iddia etti. Bu görüşmelerin nedeni ise iPhone 14'ün uydu bağlantısını Starlink aracılığı ile sağlayabilmekti. Olumlu konuşan milyarder iş insanı, yakın bir gelecekte Apple ile SpaceX ortaklığını duyurabilir gibi görünüyor. Ancak bunun için bir sürek beklememiz gerekebilir. Belki de böyle bir iş birliği hiçbir zaman gerçekleşmez. Tamam da niye?

Elon Musk'ın Twitter'daki paylaşımı şöyleydi

Apple ile Starlink bağlantısı hakkında bazı umut verici görüşmeler yaptık. iPhone ekibi kesinlikle süper akıllı.

Henüz net bir şey yok

Elon Musk'ın Twitter'daki açıklamasının ikinci bölümüne baktığımızda, henüz kesinleşen bir şey olmadığını görüyoruz. Zira Elon Musk'a göre ortaklık kurulabilmesi için iPhone 14'lerin hem donanımsal hem de yazılımsal anlamda uzay tabanlı sinyallare adapte edilmesi gerekiyor. Apple'ın bu konuda hangi noktada olduğu ise şimdilik bilinmiyor...

Peki bu fiyata iPhone 14 satın almaya değer mi?

Kaynak : https://twitter.com/elonmusk/status/1567930757473091584
18
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
3
2
1
0