Henüz Kutusu Bile Açılmamış ‘İlk İPhone’, Tesla Model 3 Fiyatına Satıldı

9
4
2
1
0
2007 yılında tanıtılan bir iPhone 1, açık artırmayla satışa çıkarıldı. Kutusundan bile çıkarılmamış iPhone için rekor bir ödeme yapıldı.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, 2007 yılında cep telefonu dünyasının geleceğini etkileyen ilk iPhone modelini tanıtmıştı. Bugünün koşullarında oldukça ilkel bir yapıda olan birinci nesil iPhone, o yıllarda adeta tuşlu telefonların sonunu getirmişti.

İlk iPhone, 3,5 inç büyüklüğünde dokunmatik bir ekrana sahipti. 2 MP çözünürlük sunan iPhone, Apple CEO'su Steve Jobs'a göre devrim niteliğinde özelliklere sahipti. İşte bu telefon şimdi, rekor bir fiyata satılmış durumda. Zira kutusundan bile çıkarılmış sıfır model bir iPhone için dudak uçuklatan bir açık artırma yapıldı.

Kutusundan bile çıkarılmamış iPhone, 39.339 dolara satıldı

İlk iPhone

LCG Auctions isimli müzayede evi tarafından satışa çıkartılan iPhone için başlangıç fiyatı 2.500 dolar olarak açıklanmıştı. Eylül ayının sonu itibarıyla listelenmeye başlayan telefon, dün itibarıyla yeni sahibini buldu. Kimliği açıklanmayan bir kişi, kutusundan bile çıkartılmamış ilk iPhone'a tam 39.339 dolar teklif verdi ve telefonun yeni sahibi oldu. Bu arada, telefonun lansman fiyatının 599 dolar olduğunu belirtelim.

Peki ilk iPhone modeli hangi özelliklere sahipti? Akıllı telefon devriminin miladı sayılabilecek iPhone 1'in özelliklerine aşağıdaki içeriğimizden göz atabilirsiniz.

Steve Jobs, ilk iPhone'u bu sözlerle tanıtmıştı:

Kaynak : https://www.businessinsider.com/first-generation-unopened-iphone-from-2007-could-auction-for-30000-2022-10
9
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
9
4
2
1
0