Meta'nın Kaç Para Kazandığı Açıklandı: Facebook Kullanıcı Sayısı 3 Milyarı Geçti!

10
3
2
1
0
Meta, yılın son çeyreğinde kaç para kazandığını açıkladı. Şirket, gelirlerini ve kârlılığını artırdı. Mark Zuckerberg ve ekibinin yüzü gülüyor.

Sosyal medya dünyasının en büyük isimlerinden Meta, gerçekleştirdiği bir etkinlikte 2023'ün son çeyreğine ilişkin mali durum raporunu paylaştı. Meta'nın yaptığı açıklamalar, başta Mark Zuckerberg olmak üzere ekipte yüzlerin güldüğünü gözler önüne seriyor. Zira şirket hem gelirlerini hem de kârlılığını artırdı

Meta'nın açıklamasına göre son çeyrekte 40,1 milyar dolar kazanıldı. Bu rakam, yıllık bazda yüzde 25'lik büyüme anlamına geliyor. Kazanılan paranın 14 milyar dolarlık bölümü kâr olarak kasada kaldı. Meta'nın kârlılığı, yıllık bazda yüzde 201 artış gösterdi. Yılın tamamı için konuşacak olursak; Meta, 2023'ün tamamında 134 milyar dolar para kazanıp, gelirlerini yüzde 16 artırmış oldu. Yıl boyunca 39 milyar dolar kâr eden firma, kârlılığını yüzde 69 artırdı.

Facebook kullanıcı sayısında artış sürüyor

Meta

Yapılan açıklamalarda, Facebook'un büyümeye devam ettiği bilgisi verildi. Buna göre; aylık Facebook kullanıcı sayısı 3 milyar oldu. Günlükte ise bu rakam 2 milyar civarında. Şirket, sahip olduğu WhatsApp ve Instagram gibi platformlar içinse kullanıcı sayısına ilişkin bir şey söylemedi.

CEO Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalarda, son çeyreğin gayet güzel geçtiğine vurgu yapıldı. Yapay zekâ ve metaverse üzerinde çalışmaya devam edeceklerini aktaran Zuckerberg, bu alanlarla önemli ilerlemeler kaydettiklerini belirtti. 

Kaynak : https://investor.fb.com/investor-news/press-release-details/2024/Meta-Reports-Fourth-Quarter-and-Full-Year-2023-Results-Initiates-Quarterly-Dividend/default.aspx
10
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
10
3
2
1
0