• Anasayfa
  • Oyun
  • Minecraft'a Gelen Güncelleme Notch'ın Referanslarını Sildi

Minecraft'ın Yeni Güncellemesiyle Oyunun Yaratıcısı Notch'ın İsmi Açılış Ekranından Kaldırıldı

156
13
7
7
3
Ülkemizde ve dünya çapında fazlasıyla sevilen Minecraft, yeni güncellemesiyle birlikte bu kez farklı bir şekilde gündeme geldi.

2009'da oyun dünyasına dâhil olan ve yıllar içerisinde tüm dünyada liste başlarına oturan Minecraft, yeni yayınlanan güncellemesiyle birlikte Notch olarak da tanınan Markus Alexej Persson'ın ismini oyunun açılış ekranından kaldırmasıyla gündeme geldi.

Notch tarafından 2009'da hayata geçirilmiş olan Minecraft, 2014'te 2,5 milyar dolar karşılığında Microsoft'a satıldı. Microsoft'a satılmasıyla birlikte sık sık güncellenen oyunun en yeni güncellemesi "19w13a" ile birlikte şaşırtıcı bir olay gerçekleşti.

Oyunun geliştiricisi ve Mojang'ın kurucusu olan Notch'ın oyun içerisinde birçok referansı yer alıyor. Bunlardan birkaçı da oyunun açılış menüsüne eklenmişti. Oyunun ana menüsünde yer alan "Made by Notch", "The Work of Notch" ve Markus Persson'ın evlilik tarihi olan "110813!" ibareleri oyunun yeni güncellemesiyle birlikte kaldırıldı.

Bu durumun ilerleyen günlerde nasıl bir yankı uyandıracağı merak konusu ancak bu referansların kaldırılmasına karşın oyunun geliştiricilerinin yer aldığı listede Notch'ın adı hâlâ duruyor.

Kaynak : https://kotaku.com/minecraft-update-removes-mentions-of-notch-the-games-c-1833624305
156
13
7
7
3
Emoji İle Tepki Ver
156
13
7
7
3