• Anasayfa
  • Oyun
  • Sony'den PS4 İçin Iron Man Sanal Gerçeklik Oyunu

Sony, PlayStation 4 İçin Iron Man Sanal Gerçeklik Oyununu Duyurdu

37
5
3
3
2
Sony, bu yıl içerisinde PlayStation 4 için bir Iron Man oyunu yayınlayacağını duyurdu. Oyun, sanal gerçeklik desteği sunacak.

Zırhlı Yenilmez Iron Man, 2008 ve 2010’da kendine ait iki oyuna kavuşmuştu ancak bu oyunlar ne eleştirmenleri ne de oyuncuları tatmin etmekten çok uzaktı. O zamandan beri kendine ait bir oyunu olmayan karakter, bu yıl konsollara geri dönüyor.

Iron Man VR adlı oyun, PlayStation 4 konsolunda çıkacak. İsmindeki VR ifadesinden de anlaşıldığı üzere oyunda sanal gerçeklik desteği bulunacak.

Oyunun duyurusu State of Play etkinliğinde yapıldı. Bu etkinlikte geliştirme aşamasındaki oyunlar yer alıyor. Etkinlikte bir de oyuna ait fragman yayınlandı. Oyunda, sanal gerçeklik setini takan oyuncular dünyayı Iron Man zırhının içinden görüyor.

Oyuncular, Tony Stark’ın bütün cephaneliğini kontrol etme şansına sahip olacak. Videoya göre oyunun ana kötü karakteri ise Ghost olacak gibi görünüyor. Tony’nin eski yapay zekası JARVIS’in Vision’a dönüşmesinin ardından bu oyunda FRIDAY bize hologram formunda eşlik edecek.

Sony daha önce de 2016 yılında Batman: Arkham VR adlı bir sanal gerçeklik oyunu için Rocksteady Studios ile birlikte çalışmıştı. O oyun da bulmacalara dövüşten daha fazla odaklandığı için eleştirilmişti. DC evreninin en iyi dedektifi olarak kabul edilen Batman’in bulmaca çözmesine insanların bu kadar takılmış olması, Sony’nin Iron Man için yapması gerekenler konusunda da yol göstermiş olmalı.

Oyunun çıkış tarihi hala belli değil, tanıtım videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak : https://www.superherohype.com/video-games/440867-sony-announces-iron-man-vr-for-playstation-4
37
5
3
3
2
Emoji İle Tepki Ver
37
5
3
3
2