'Andor' Disney+'ta Yayınlandı: İşte Yeni Star Wars Dizisine Gelen İlk Tepkiler...

9
2
2
1
0
Star Wars evreninin yepyeni dizisi 'Andor', bugün Disney+'ta ilk üç bölümüyle yayınlandı. Peki diziyi izleyenler ve eleştirmenlerden gelen tepkiler nasıldı?

The Mandalorian ve son olarak Obi-Wan Kenobi dizileriyle hayranları tekrar kendine çeken Star Wars evreni, bugün yepyeni bir sayfa daha açtı. Rogue One: Bir Star Wars Hikâyesi ile hayatımıza giren Cassian Andor’un kendi dizisi ‘Andor’, bugün Disney+’ta yayımlandı.

Pek çok Star Wars hayranının beğenisini kazanmayı başaran Cassian Andor, yeni dizide Rogue One öncesi dönemdeki maceralarında boy gösterecek. Peki, ilk üç bölümü ile çıkış yapan Andor, izleyicilerden ve eleştirmenlerden nasıl yorumlar topladı? Gelin, sosyal medyadan gelen tepkilere ve eleştirmen yorumlarına bakalım.

Andor'a sosyal medyadan gelen tepkiler:

disney+

disney+

disney+

disney+

“Andor, Star Wars'a kesinlikle mükemmel bir bakış. Bir sürü dünya oluşturulması ve yepyeni bir sanatsal unsur, bu dizinin bize başka neler sunduğunu görmek için sabırsızlanıyorum. 1-3. Bölümler çok başarılıydı. Ayrıca Diego, Cassian rolünde Rogue One'daki kadar zeki.”

disney+

“Bu seri bittikten sonra Rogue One farklı hissettirecek.”

disney+

“Sadece 4 bölüm ve Andor şimdiden Disney+’ın en iyisi. Kalite farkı çok hissediliyor. İlginizi çeken şey karakterin yolculuğu ve riskleri. Cameolara, hayran hizmetine veya eyleme güvenmek yok. Sadece mükemmel senaryoyla daha fazla heyecan ve risk sunuyor.”

disney+

“Kesinlikle Andor’a hayran kaldım. İlk üç bölümü birlikte yayınlamak harika bir fikirdi çünkü bir film gibi oynuyor ve sezonun geri kalanı için mükemmel bir kurulum olarak çıkıyor.”

disney+

“Andor’un ilk 3 bölümü mutlak bir zaferdir. Star Wars için cesur ve yeni - daha önce gördüklerimizden ne daha iyi ne de daha kötü olan, daha samimi, olgun ve sabırlı bir hikaye anlatımı biçimi, getirdiği çeşitlilik için memnuniyetle karşılanmalıdır. Daha fazlasını bekleyemem.”

Sosyal medya dışında izleyenlerden gelen tepkiler ise biraz karışık:

andor

Andor'un RottenTomatoes sayfasına baktığımızdaysa sosyal medyadaki olumlu tablo o kadar da gözükmedi. Dizinin RottenTomatoes izleyici puanı 100 üzerinden 69 oldu.

Peki eleştirmenler ne diyor?

andor

Andor, şu ana kadar toplam 26 eleştirmen tarafından yorumlandı. Diziye verilen ortalama puan, 100 üzerinden ‘74’ oldu. Collider diziye tam puan verirken Vulture, Decider, CNET ve Variety gibi popüler platformlardan eleştirmenler, diziye 80 ve üzeri not verdi. Öte yandan Rolling Stone 40, CNN 45, The New York Times 50 ve The Telegraph sadece 60 puan vermekle yetindi.

Diziye gelen eleştirilere baktığımızda eleştirmenlerin özellikle dizinin işlenişinde ikiye ayrıldığını görüyoruz. Yüksek puan verilen eleştirilerde evrene yeni bir soluk getiren senaryo ve bunun işlendiği şekil hoş karşılanmış durumda. Fakat düşük puan veren eleştirmenler bu durumdan oldukça şikâyetçi ve işlenişin pek de başarılı olmadığını savunuyor.

9
2
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
9
2
2
1
0