Toyota Türkiye, Üretime 15 Gün Ara Vereceğini Duyurdu

9
4
3
3
0
Sakarya Adapazarı'nda fabrikası bulunan Toyota Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeni ile üretime ara vereceğini duyurdu. Bulunduğumuz yıl içerisinde 247 bin araç üretmek isteyen şirkette, çalışanların çoğu 15 gün boyunca ücretli izine ayrılacak.

Yedek parça ve çip tedariğinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle birçok otomobil devi, üretime birkaç günlüğüne de olsa ara vermek zorunda kaldı. Bu kervana eklenen isimlerden biri de Japonya merkezli Toyota oldu ancak şirket, herhangi bir sıkıntı yüzünden değil bakım ve onarım çalışamaları yüzünden üretime ara vereceğini dile getirdi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, 1-15 Ağustos tarihleri arasında planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları yüzünden fabrikanın kapılarını kapatma kararı aldı. Bu süreç zarfında sadece bakım görevlileri iş başında olacak, diğer çalışanlar ise ücretli izine çıkarılacak.

Otomobil devinin Sakarya'da bulunan fabrikasında 5 bin 500 kişi çalışıyor

toyota türkiye

Toyota'nın Türkiye ayağı, her yıl daha büyük hedeflerle birlikte binlerce aracı üretim bandından indiriyor. 2021 yılı içerisinde 247 bin araç üretmek isteyen şirket, bu araçlardan 197 binini ihraç etmeyi hedeflediğini dile getirdi. Markanın Sakarya'da bulunan ve 2,7 milyar dolarlık yatırıma sahip olan fabrikasında ise şu anda yaklaşık 5 bin 500 kişi çalışıyor.

Bildiğiniz üzere birçok otomobil devi, kısa süreliğine de olsa global çapta yaşanan çip sıkıntısı yüzünden üretime ara vermek zorunda kaldı. Toyota'nın Türkiye fabrikasında alınan karar için ise durum biraz farklı. Japon otomobil devinin Sakarya Adapazarı'nda bulunan fabrikası, bakım nedeniyle 15 gün boyunca üretim bandını boş bırakacak. 15 günlük süre boyunca, bakım ve onarımda görevli olmayan tüm çalışanlar ücretli izine ayrılacak.

Kaynak : https://www.haberturk.com/toyota-turkiye-den-uretime-15-gunluk-bakim-arasi-3147666-ekonomi
9
4
3
3
0
Emoji İle Tepki Ver
9
4
3
3
0