Android Telefonlarda WhatsApp Tasarımı Değişti! iPhone'ların Kopyası Oldu...

37
13
7
3
1
WhatsApp'ın Android ekosistemi için oluşturduğu yeni arayüz, kararlı sürüm kullanıcılarına ulaşmaya başladı. Yeni arayüz, uygulamanın Android sürümünü, biraz daha iOS'a benzetecek.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz yılın ortalarında önemli bir değişiklikle karşımıza çıkmıştı. Şirket, özellikle de uygulamanın Android sürümü için yeni bir tasarım üzerinde çalışıyordu. Yapılan çalışmalarla WhatsApp'ın Android arayüzü, bir nebze daha iOS'a benzeyecekti.

Bugünse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. WhatsApp, resmî X hesabından bir paylaşım yaptı ve yeni arayüzün dağıtımına başladığını duyurdu. WhatsApp'ın Android sürümünü iOS'a dönüştüren tasarım, an itibarıyla kullanıcılara ulaşmaya başlamış durumda.

WhatsApp'ın konuyla ilgili açıklaması:

Android dostlarımız. İhtiyacınız olan şeye ihtiyaç duyduğunuzda erişmenizi kolaylaştırmak için bazı şeyleri değiştirdik. 

Baş parmaklarınıza daha yakın ve gözlerinizi yormayan yeni navigasyon araçlarınızla tanışın...

WhatsApp'ın yeni arayüzü işte böyle görünecek:

WhatsApp Android arayüzü

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz üzere; WhatsApp artık daha sade ve beyaz tonda kullanılabilecek. Üst menüdeki yeşil renkli alan, yeni arayüzde beyaz renkli olacak. WhatsApp'la özdeşleşen yeşil renk ise WhatsApp logosu ile mesaj oluşturma butonuna hayat verecek. Ayrıca navigasyon bölümü aşağı alınmış durumda. Açık konuşmak gerekirse WhatsApp, bu hâliyle daha modern görünmeye başladı.

37
13
7
3
1
Emoji İle Tepki Ver
37
13
7
3
1