• Anasayfa
  • Mobil
  • iPhone 12 Pro Max'in Görüntüleri Paylaşıldı

iPhone 12 Pro Max'in Görüntüleri Paylaşıldı: Ortaya Çıkan Ekran ve Kamera Özellikleri

242
60
50
34
23
Apple’ın yeni amiral gemisi olacak iPhone 12 Pro Max, kamera, ekran ve batarya gibi özellikleriyle birlikte gerçekte görüntülendi. Sızıntıya göre telefon, dinamik 120 Hz yenileme hızlı 6,7 inçlik bir ekranla gelecek.

Son dönemin en çok beklenen akıllı telefonlarından olan Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 12 Pro Max, ilk kez çalışırken görüntülendi. Telefonun şarj hızını, çentik boyutunu, kamera ve ekran özelliklerini görmemizi sağlayan bu sızıntı, güvenilir kaynaklardan geldi. 

Hem tasarımsal hem de donanımsal özelliklerini gördüğümüz sızıntıda en fazla dikkat çeken şeylerin başında ekran yenileme hızı geldi. Dinamik olarak ayarlanabilen 120 Hz yenileme hızına sahip olduğunu gördüğümüz iPhone 12 Pro Max, tasarımsal olarak da önceki serilerde olduğu gibi yine büyük bir çentikle karşımıza çıkacak gibi duruyor.

iPhone 12 Pro Max, 6,7 inçlik bir ekranla gelecek

iPhone 12 Pro Max’in ortaya çıkan özelliklerine baktığımızda karşımıza 6,7 inç boyutunda 2778 x 1284 piksel çözünürlüğe ve 120 Hz dinamik yenileme hızına sahip bir ekran çıkıyor. OLED ekranın aynı zamanda 458 ppi ve ekrana basma uzunluğunu algılayabilen Haptic Touch özelliği bulunacak. 

Telefonun 120 Hz’lik dinamik yenileme hızı, istenildiği durumlarda 60 Hz’e düşürülebilecek. Bu sayede tek şarjla daha uzun bir kullanım sağlanabilecek.

20 W Hızlı şarj özelliği bulunacak

Apple’ın yeni amiral gemisinde kaç mAh batarya olacağı bilinmiyor, ancak hem kablo hem de kablosuz şarj özelliğine sahip olacağı biliniyor. 20 W hızlı şarj özelliğini destekleyecek iPhone 12 Pro Max’in buna rağmen hızlı şarj için bir adaptöre sahip olmayacağı gelen bilgiler arasında. Yani telefonu hızlı şarj teknolojisiyle kullanmak isteyenlerin adaptör için ekstra ücret ödemeleri gerekecek.

Kamera

Apple, yeni amiral gemisinde kameraya da fazlasıyla önem veriyormuş gibi görünüyor. LiDAR tarayıcısına sahip olduğu gözlemlenen iPhone 12 Pro Max’in bu sayede otomatik odaklamasının çok daha iyi olacağı düşünülüyor. Bununla birlikte telefonun 4K çözünürlükte 120 / 240 FPS ağır çekim videolar çekebileceğini söyleyebiliriz. LiDAR tarayıcı sayesinde gelişmiş gece modu ve gürültü azaltma gibi özellikleri bünyesinde barındıracak iPhone 12 Pro Max’in tüm bu bileşenler göz önüne alındığında kamera performansında kullanıcılarını memnun edeceği düşünülüyor.

Tasarım

iPhone 12 Pro Max hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlayan görsellerde tasarım detaylarını da görmüş olduk. Telefonun önceki serilerde olduğu gibi büyük bir çentikle geldiği görülürken yan çerçevelerin de geniş olduğu gözlemleniyor. Elbette telefon daha çıkmadığı için kesin bir şey söylemek için biraz erken. Peki sizce yeni iPhone 12 Pro Max’te olacak özellikler bir amiral gemisi için yeterli mi? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : https://twitter.com/EveryApplePro/status/1298376571888140290
242
60
50
34
23
Emoji İle Tepki Ver
242
60
50
34
23