Çekimleri Çoktan Biten Batgirl Filmi, 'Çok Kötü' Olduğu İçin İptal Edildi: Ne Sinemada Ne İnternette Gösterilmeyecek!

79
2
2
2
1
DC'nin beklenen filmlerinden birisi olan Batgirl, son zamanlarda sırra kadem basmışken bunun nedeni bugün ortaya çıktı. Warner Bros., filmi iptal etme kararı aldı.

Süper kahraman evrenini genişletmeye devam eden DC, günümüzde Black Adam, The Flash ve Aquaman and the Lost Kingdom gibi merakla beklenen yapımları üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Fakat bugüne kadar beklenen filmler listesinde bulunan Batgirl, çok uzun zamandır hiçbir ses vermiyordu.

Comic-Con 2022’de bile ağza alınmayan Batgirl’ün akıbeti bugün belli oldu. New York Post ve The Wrap gibi pek çok çeşitli kaynağa göre Warner Bros. ve DC Films, şu anda post prodüksiyonun son safhalarında olan Batgirl’ü yayınlamaktan vazgeçti. Kararın mantıklı sayılabilecek gerekçesi de açıklandı.

Film, izleyici testinden geçemedi ve 'kurtarılamaz' olarak değerlendirildi:

batgirl

Kaynaklardan elde edilen bilgilere göre DC’nin filmi iptal etme kararı, Warner Bros. Discovery’nin yeni yöneticisi David Zaslav ve Warner Bros.’un yeni başkanı Michael De Luca’nın giderlerden kısma ve yayın platformları için değil, sadece sinema için film çekme hedefinden kaynaklanıyordu. Bununla birlikte New York Post, bir kaynağın filmin izleyici testlerinde oldukça kötü geri dönüşler aldığını öne sürdü. Buna göre Warner Bros. da filmin telafi edilemeyeceğini düşünerek iptal etti. 

DC, son zamanlarda zor günlerden geçiyor desek haksız sayılmayız. DC Films başkanı Walter Hamada, 2020 yılında yaptığı açıklamada Disney’in MCU’su gibi iki farklı evren oluşturacaklarını paylaşmıştı: DC Extended Universe ve DC Films çoklu evreni. DC’nin amacını da her yıl en fazla dört film yayınlamak, bunlardan bir ya da ikisini de HBO Max özel filmi yapmak olarak paylaşmıştı. Fakat araya koronavirüs girmiş ve tüm planları erteletmiş ya da silip süpürmüştü. Batgirl filmi de HBO'ya özel yayınlanacaktı.

Geçtiğimiz günlerde çarpıcı bir iddia da gündeme gelmişti:

HBO Max’in en çekici yanlarından birisi özel DC filmleri olurken, bunlardan biri de elbette Zack Snyder’s Justice League idi. Ancak geçtiğimiz günlerde Rolling Stone tarafından ortaya çıkarılanlara göre bu film için yaratılan merak, sosyal medyadaki bot hesaplar sayesinde gerçek olmuştu. DC üzerinde halihazırda bunun lekesi sorgulanırken, Batgirl gibi kötü çıkış yapacak bir filmi kurtarmak da boşa çaba olabilirdi.

Batgirl’ün herhangi bir çıkış tarihi bulunmuyordu. Filmin oyuncu kadrosunda Leslie Grace, Michael Keaton ve J.K. Simmons gibi ünlü isimler bulunuyordu.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/8/2/23288198/batgirl-warner-bros-release-canceled-streaming-theatrical
79
2
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
79
2
2
2
1