Bugüne Kadarki En Sağlam Volvo 'EX90' ve Elektrikli Off-road Canavarı Volkswagen ID. XTREME1: İşte Bu Hafta Tanıtılan Tüm Otomobiller

8
2
1
0
0
Otomobil dünyasında bir hafta daha geride kaldı. Peki geçtiğimiz bir hafta boyunca hangi otomobiller tanıtıldı? İşte haftanın otomobilleri...

Bir haftayı daha geride bırakmış bulunuyoruz ve bu bir haftalık süreç boyunca, otomobil dünyasının devleri için çok önemli gelişmeler yaşandı.

Peki son bir haftada hangi otomobiller tanıtıldı? İşte 17-23 Eylül 2022 haftasında tanıtılan otomobiller...

İşte bu hafta tanışma imkanı yakaladığımız otomobiller!

Volkswagen ID. XTREME1

Volkswagen ID. XTREME1

Volkswagen’in ilk elektrikli off-road aracı ID. XTREME1 tanıtıldı. Hiç de fena sayılmayacak bir tasarıma sahip olan SUV, 4x4 yapısı ile her türlü koşullarda kullanılabilecek düzeyde. Şirketin açıklamasına göre 2023'ün sonu veya 2024'ün başında tanışacağımız ID. XTREME1, 200 kilometre menzil değerine sahip.

Chevrolet Blazer

Chevrolet Blazer

Tamamen elektrik motorlu sportif SUV Blazer da haftanın parlayan yıldızları arasında yer aldı. 2024 model olarak lanse edilen otomobil, 557 beygir gücü ve 879 Nm tork değerine sahip bir çift elektrik motorundan güç alıyor. Şık da bir tasarıma sahip olan aracın kabinindeki bilgi-eğlence ekranının 17,7 inç olması dikkatlerden kaçmıyor. Chevrolet Blazer, Ford Mustang Mach-E ile rekabet edecek.

Volvo EX90

volvo ex90

Volvo da XC90'ın yerini alacak EX90 isimli SUV modelini duyurdu. Aracın teknik detayları ve tasarımı tam anlamıyla gösterilmedi ancak bu SUV ile ilgili çok önemli bir açıklama yapıldı. Volvo'ya göre EX90, şirketin bugüne dek ürettiği en sağlam model olacak. 

Mercedes AMG C63 S

Mercedes

Alman otomobil devi Mercedes-Benz, hibrit motora geçiş yaptığı 2024 model AMG C63 S'i tanıttı. Tasarımıyla kusursuz olan otomobil, 671 beygir gücünde ve 1.020 Nm tork değerine sahip ultra güçlü motoruyla da mest etti. Aracın eleştirilebilecek tek yanı, hibrit motorun 13 kilometre menzil sunuyor oluşuydu. Ancak Mercedes'e göre bu araç, yakıt tasarrufu için üretilmedi.

Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX

Mitsubishi, ASX isimli orta boy SUV modelini Avrupa pazarı için yeniden ele aldı. Üretimini Renault'un üstlendiği ASX, aslında Renault Captur'ın yeniden logolandırılmış bir versiyonu olarak karşımıza çıktı. Baz modelde 90 beygir ve 160 Nm tork üreten 1.0 litrelik turboşarjlı benzinli motoru tercih eden Mitsubishi, gırtlak dolu ASX'te ise 160 beygir ve 140 Nm tork değerine sahip 1.6 litrelik hibrit motor kullandılar.

8
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
2
1
0
0