Dünyanın Tek Ferrari Motorlu BMW E92 M3'ü [Video]

26
8
4
2
1
BMW E92 M3'e sahip olan bir otomobil tutkunu, aracındaki V8 motorunu Ferrari motoruyla değiştirdi. 3 yıl süren bu ilginç çalışma, zaten oldukça etkileyici olan E92 M3'ü daha da benzersiz bir hale getirdi. Bu araç, dünyanın tek Ferrari motorlu BMW'si olarak karşımıza çıkıyor.

Bir BMW sahibi, şirketin sunduklarını yetersiz görmüş olacak ki bugüne kadar muhtemelen hiç görmediğiniz bir projenin altına imza attı. BMW M3'ünün sahip olduğu V8 motoru sökerek yerine Ferrari motoru takan çılgın, dünyanın tek Ferrari motorlu BMW M3'ünü kamuoyu ile paylaştı.

BMW, 2007 yılında E92 M3'ün motorunu V8 yaptı. Bu durum, her ne kadar bazı tüketiciler ve teknik eleştirmenler tarafından beğenilmemiş olsa da pek çok kişi, bu motor seçeneğinden hayli memnun kaldılar. Çünkü V8 motorlu E92 M3, muhteşem bir sese sahipti. Ancak görünüşe göre birileri, V8 motorun sunduğu sesi beğenmeyerek, İtalya'dan bir Ferrari motoru temin etti.

İşte Ferrari motoruna sahip olan o BMW E92 M3

BMW E92 M3

Araç sahibi, sahip olduğu BMW E92 M3'e Ferrari motoru eklemek için 3 yıl uğraştığını ifade ediyor. Bu bağlamda aracın tamamını kaplayan bir gövde kiti ekleyen araç sahibi, karartılmış farlar, 19 inç büyüklüğünde jantlar ve oldukça dikkat çeken spoilerlar kullanıyor. Ayrıca aracına kendinden ayarlı bir havalı süspansiyon sistemi ekleyen araç sahibi, aracını 6 ileri manuel vites kutusuyla bütünleştirmiş. Bu sayede Ferrari motorlu E92 M3, daha eğlenceli bir sürüş deneyimi sunuyor.

İşte BMW'nin kaputunun altında yatan Ferrari motoru

Ferrari

Ferrari motorlu BMW E92 M3, şu an için 300 beygir gücünde. Ancak araç sahibi, çalışmalarını sürdürerek bu motora turboşarj eklemeyi planlıyor. Bu hayal de gerçekleştikten sonra BMW E92 M3, 335 beygirden biraz daha güçlü olacak. Proje tam anlamıyla bittiğinde, Ferrari motorlu E92 M3'ün tam bir canavar olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

BMW E92 M3

Bu arada aracın dışı kadar içi de farklı. Araç sahibi, Ferrari motorlu BMW E92 M3'ün içinde sınırlı sayıda üretilen M3 CSL'den direksiyon simidi takmış. Ayrıca araç, yarış koltuklarıyla da yeniden dizayn edilmiş durumda. 3 yıldır üzerinde çalışılan proje, şu an için tam anlamıyla bitmiş olmasa da pek çok BMW hayranını heyecanlandıracak türden. Dilerseniz artık sizleri, Ferrari motorlu bu BMW'nin tanıtıldığı bir YouTube videosu ile baş başa bırakalım.

İşte Ferrari motorlu BMW E92 M3'e ait o video

Kaynak : https://carbuzz.com/news/meet-the-worlds-only-ferrari-powered-bmw-m3
26
8
4
2
1
Emoji İle Tepki Ver
26
8
4
2
1