• Anasayfa
  • Oyun
  • Google ile Steam Arasında Ortaklık Gerçekleşirse Ne Olur?

Google ile Steam Arasında Bir Ortaklık Gerçekleşirse Neler Olur?

19
14
5
4
0
Google'ın Stadia ile ilgili yaptığı açıklamalar, akıllara Steam ile ortaklık fikrini getiriyor. Böyle bir ortaklığın gerçekleşmesi ise oyun sektöründe yeni bir sayfa açacak.

Google geçtiğimiz aylarda oyun sektörüne yeni bir sayfa açacak olan bulut oyun platformu Google Stadia'yı duyurdu. Tamamen bulut platformu üzerinden oyun oynamaya yarayan bu sistem, ne kadar etkili olacak henüz bilinmiyor ancak son gelişmeler, Google'ın Valve ile büyük bir iş birliği yapabileceğini açıkça gözler önüne seriyor.

Google'ın ürün yöneticilerinden olan Andrey Doronichev'in geçtiğimiz günlerde Reddit üzerinden yaptığı soru cevap etkinliğinin yankıları sürmeye devam ediyor. Bir soruya gülümseyen emoji kullanarak cevap veren Doronichev, Steam ile Stadia arasında bir ortaklığın olabileceğinin sinyallerini verdi.

google stadia

Bu sisteme gelecekte ne gibi özelliklerinin ekleneceğinin sorulması üzerine Doronichev; "Google Stadia'yı daha iyi bir yer haline getirmek için bütün seçenekleri değerlendiriyoruz." cevabını verdi. Bu yanıt, olası bir Google-Steam ortaklığını akıllara getirdi.

Dünyanın en büyük oyun platformlarından bir tanesi olan Steam'in, Google ile yapacağı bir iş birliği her iki taraf için de büyük avantajlar sağlayacaktır. Google Stadia'nın Steam kütüphaneleriyle entegreli bir şekilde çalışabilmesi, hem bilgisayar oyuncularının hem de Google Stadia kullanıcılarının işine gelecektir. Google Stadia'nın bu hizmeti temel paket dahilinde sunması ise, platform için büyük bir gelir kaynağı sağlayacaktır. Böyle bir ortaklığın olması durumunda Google ve Steam adeta, oyunseverlere yüksek özelliklere sahip olan bir bilgisayar hediye etmiş olacaklar.

Valve'ın Steam platformuna kapıları kapatmayan Google'ın, önümüzdeki dönemlerde böyle bir ortaklık kurması, herkes için isabetli bir karar alındığı anlamına gelir. Ancak böyle bir ortaklığın kurulup kurulmayacağını görmek için beklememiz gerekiyor. İlerleyen dönemler, oyun sektörü için büyük değişikliklere gebe.

Kaynak : https://www.pcgamesn.com/stadia/steam-partnership-game-streaming
19
14
5
4
0
Emoji İle Tepki Ver
19
14
5
4
0