• Anasayfa
  • Oyun
  • Google Stadia'nın Oyuncuların Kafasını Karıştıran Fragmanı

Google Stadia'nın Oyuncuların Kafasını Karıştıran Lansman Fragmanı

22
15
6
1
1
Oyun dünyasının seyrini değiştirecek akış platformu Stadia sonunda hizmete girdi. Google'ın yeni oyun platformu için yayınladığı lansman fragmanı ise tanıtıcı olmaktan ziyade kafa karıştırıcı görünüyor.

Google, oyun akış hizmetlerine olan bakış açımızı değiştiren Stadia platformunu resmen başlattı. Lansmanla birlikte Google Stadia'nın canlı, tempolu ve kafaları karıştıran yeni tanıtım videosu paylaşıldı. Fragmanda Stadia'nın ne olduğu ve kimlerin tercih edebileceği noktasında net bir bilgi sunulmuyor.

Yeni tanıtım, Stadia'yı dünyadaki en yeni, en mantıklı, şaşırtıcı ve absürt oyun platformu olarak tanımlayarak başlıyor ve bu, iki dakikalık video süresince sunulan en tutarlı bilgi. Stadia'nın diğer konsolların aksine alan gerektirmediği, gürültü yapmadığı ve kokmadığı belirtiliyor. Bir konsolun nasıl koktuğundan emin değiliz ancak donanımlarda ısınmadan kaynaklı oluşan kokulardan bahsediliyor olabilir.

Stadia fragmanının ilerleyen kısımlarında işler daha da karışıyor ve dijital kaşifler, kano şeklindeki bir adamın üzerinde oyun turuna başıyor. Ardından Stadia'nın sizi oyuna götüren zaman ve uzay olduğu belirtiliyor ve platform kaleme benzetiliyor. Ancak gezginler garip boyutlar arasında bağlantılı bir dünyada ilerlerken, şaşkın bir köpekle karşılaşıyorlar.

google stadia lansman fragmanı

Aslında yeni yayına girmiş bir platform için daha açık bir fragman olması gerekiyor ve bekleniyordu. İlgi çekici ve sıradışı ancak kullanmayı düşünenler için yeterince tanıtıcı değil. Platformun neler sunduğu ve tercih edilmesi için öne çıkan özelliklerden açıkça bahsedilmiyor.

"Stadia'da aradığın oyunlar var" ifadesi defalarca tekrar ediliyor. Peki gerçekten öyle mi? Google, Stadia'nın açılışta sunulan oyunlarını neredeyse iki katına çıkarsa da, sadece 22 oyunla lansman yaptı. Stadia, her şeyden önce bir oyun platformu ancak henüz platformda olmayan oyunlarla övünmek çok da doğru bir yaklaşım değil.

Yine de eğlenceli bir tanıtım olmuş ve daha çok yeni platformun avantajlarına dikkat çekilmiş. Stadia'nın akış hizmetiyle oyun deneyimini tamamen değiştirme potansiyeli var ve gelecekte nasıl bir performans sergileyeceğini merakla bekliyoruz.

Google Stadia Lansman Fragmanı:

Kaynak : https://www.pcgamer.com/stadia-launch-trailer-seems-very-confused-about-who-and-what-stadia-is-for/
22
15
6
1
1
Emoji İle Tepki Ver
22
15
6
1
1