• Anasayfa
  • Mobil
  • Google, Chrome'un Veri Tasarrufu Özelliğini Güncelledi

Google, Chrome'un Android Sürümündeki Veri Tasarrufu Özelliğini Güncelledi

18
1
1
0
0
Google, mobil tarayıcısının HTTPS güvenlik protokolüne sahip sayfalarla daha verimli çalışabilmesi için Chrome'un Android sürümünde Veri Tasarrufu özelliğini güncelledi.

Google dünkü blog gönderisinde, yavaş bağlantılar için optimize edilmiş 'Lite Pages' (hafif sayfalarını) adını verdiği yeni özelliğini duyurdu.

Yeni özelliğin yalnızca veri kullanımıyla ilgili olmadığı, sayfaların açılış hızını da etkilediği belirtildi. Google, Veri Tasarrufu'nun internet sayfalarının iki kat hızlı yüklenmesini sağladığını ve Chrome'da veri kullanımını %90'a kadar azaltabileceğini söyledi.

Veri Tasarrufu, internet siteleri cihazınıza yüklenmeden önce verileri sıkıştırarak hem daha az bekleme süresi hem de düşük veri kullanımı sağlıyor. Ayrıca bu özellik aktif olduğu sırada internet siteleri, normal görünümlerine göre bir farklılık göstermiyor. Bununla birlikte yeni Hafif Sayfa özelliği, Chrome’un Veri Tasarrufu işlevinden tamamen ayrı. Bu yeni özelliğin yalnızca telefonun mevcut bağlantısı 2G hızına düştüğünde aktif olacağı belirtildi.

Android telefonunuzun internet sayfalarını yüklemede bir sorunu olduğunda internet sitesinin 'Lite' sürümü gösterilecek ve Chrome, kullanıcılara adres çubuğundan bir bildirim görüntüleyecek.

Android cihazınızdaki Chrome uygulamasında Menü > Ayarlar > Veri Tasarrufu bölümünden kişiselleştirilmiş ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bahsi geçen özellikler hakkındaki deneyimlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayın.

Kaynak : https://www.androidauthority.com/chrome-data-saver-lite-pages-965262/
18
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
1
1
0
0