IT: Chapter Two, Resmen 18+ Olarak Sınıflandırıldı

62
6
6
3
2
2017 senesinde yayınlanan ve Stephen King hayranlarını mutlu eden IT romanının filmi, ikinci bölüm için hazırlanıyor. Filmin korkunç olacağı ve kanımızı donduracağına dair hiçbir kuşkumuz olmasa da filmin resmen 18+ olarak belirlenmesi, hem Stephen King hem de IT hayranlarını bir hayli mutlu etti.

Stephen King'in korku efsanesi romanının filmi IT'in ikinci bölümü IT: Chapter Two, ilk filmden sonra büyük bir merak oluşturmuş ve birçok izleyiciyi de meraklı bir şekilde bekleyiş içerisine sokmuştu. Şimdiyse filmin resmi olarak 18+ olduğunu öğrenen hayranlar, film hakkında daha da fazla heyecanlandı.

Exhibitor Relations Co., gelecek filmde bulunan 'rahatsız edici ve şiddetli içerik, kanlı görseller, argo konuşmalar ve basit cinsel sahneler'den dolayı IT: Chapter Two'nun 18+ üzeri olmasına karar verildiğini belirtti.

it

Bundan önceki röportajlarda Bev'i canlandıran Jessica Chastain, film yapımcılarının vahşet konusunda limitleri zorladıklarını belirtti. Filmin çekimleri hakkında konuşan Chastain 'eğer yapacaksak tam yapalım' şeklinde bir çekim evresini atlattıklarını belirtti.

Korku filmlerini sevdiğinden bahseden Jessica Chastain, verdiği röportajda "Korku filmlerini seviyorum. Carrie'ye bayılıyorum. Bu yüzden 'Haydi Carrie'yi çekelim ancak daha vahşice olsun' dedim. Tam da dediğim gibi yaptık ancak çok zorlandım. Bütün filmin bu kadar zorlu geçeceğini düşünmüyordum" dedi.

korku filmi

Filmin 18+ değerlendirmesini alması beklendik bir durum olsa da, 'IT' filminden bahsederken bu değerlendirmenin filme verilmesi, bazı ihtimalleri de ortaya çıkartıyor. Stephen King'in IT romanı, roman tarihinde fazlasıyla tepki toplayan bir tanesini de içerisinde barındırıyor. Bu sebepten dolayı filmde tartışmalı sahnenin olup olmadığı da büyük bir merak konusu.

IT: Chapter Two, Kaybedenler Kulübü'nün 27 yıl sonraki buluşmalarına odaklanacak ve büyümüş karakterlerimizi James McAvoy (Bill), Bill Hader (Richie), Isaiah Mustafa (Mike), James Ransone (Eddie), ve Jessica Chastain (Bev) canlandıracak.

Filmin başrolü olarak büyük bir başarıyı yakalayan ve ikinci filmde olacağını da onaylayan Bill Skarsgard, Stephen King romanının korkulu palyaço karakteri Pennywise'ı canlandıracak.

Stephen King'in romanından uyarlanan IT: Chapter Two'nun fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://hypebeast.com/2019/7/it-chapter-2-sequel-r-rated-rating
62
6
6
3
2
Emoji İle Tepki Ver
62
6
6
3
2