Lamborghini, 2024'e Kadar Üreteceği Tüm Arabaları Şimdiden Sattı!

12
3
2
2
1
Lamborghini CEO'su Stephan Winkelmann, gündemi sarsacak açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalara göre şirketin 2024'e kadar üreteceği tüm araçlar satılmış durumda ve koşullar bu haliyle kalırsa, siparişler artarak devam edecek.

COVID-19 pandemisiydi, enerji kriziydi ve Rusya-Ukrayna savaşıydı derken, küresel çapta ekonomik kriz olduğu söylenip duruyor. Ancak şimdi sizlere, bu konudaki genel görüşünüzü değiştirecek bir olaydan bahsedeceğiz. Zira görünen o ki küresel ekonomik kriz yalnızca bazılarımız için. Peki neden?

Lüks spor otomobiller denildiğinde akıllara gelen ilk markalardan bir tanesi olan Lamborghini, gündemi sarsacak bazı açıklamalarda bulundu. Bizzat şirket CEO'su Stephan Winkelmann tarafından yapılan açıklamalarda, markaya olan ilginin oldukça yüksek olduğu açıklandı. Hatta şirketin otomobil sipariş defteri, önümüzdeki 18 ayı kapsayacak şekilde dolu.

Lamborghini, 2024'e kadar üreteceği tüm otomobilleri şimdiden sattı!

Lamborghini

Lamborghini CEO'su tarafından yapılan açıklamaya göre insanlar bu markaya güveniyorlar. Müşterilerinin, Lamborghini'nin neler yapabileceğinden emin olduklarından bahseden Stephan Winkelmann, sipariş sayısının bu denli yüksek olmasının nedeni olarak da bunu gösteriyor. Winkelmann'a göre mevcut ekonomik koşullar bu haliyle bile devam ederse, şirketin siparişleri artarak devam edecek.

Bu arada, şirketin 2024'e kadar üreteceği tüm otomobilleri satmış olmasını, uzun teslimat süresi olarak yorumlayabilirsiniz. Haklısınız da. Ancak teslimat süresinin bu denli uzun olmasının temel nedeni, özellikle de elektrikli motorlu yeni modeller için yaşanan parça tedarik sorunları. Olur da tedarik sorunları giderilirse, Lamborghini de rahat bir nefes alabilir ve sipariş geçilen modelleri hızlı bir şekilde teslim edebilir.

Sipariş yoğunluğu, rakamlara da yansımış durumda

Lamborghini

Lamborghini CEO'su tarafından yapılan açıklamalar dayanaksız değil. Öyle ki şirket, 2022'nin ilk yarısı için yaptığı açıklamalarda rekor satış ve karlılık bildirdi. Hatta 2022'nin ilk yarısı, Lamborghini'nin bugüne kadar ki en iyi 6 ayı olarak kayıtlara geçti. Şirketin kar marjı yüzde 32'lere yükselirken, satılan 5.090 otomobilden 425 milyon euro kar edildi.

Kaynak : https://techxplore.com/news/2022-08-lamborghini-sold-cars.html
12
3
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
12
3
2
2
1