Fortnite'tan Fırlamış Gibi Görünen Konsept Otomobil 'Mini Aceman' Tanıtıldı

11
1
0
0
0
Mini, düzenlediği bir etkinlikte Aceman isimli elektrikli crossover modelini tanıttı. Henüz konsept aşamada olan otomobilin teknik detayları ise bilinmiyor.

Kendine özgü tasarımıyla otomobil tutkunlarının gönüllerinde taht kuran Mini, düzenlediği bir etkinlikte "Aceman" olarak isimlendirdiği yeni konsept otomobilini tanıttı. Tamamen elektrikli yapıda olan Aceman, piyasaya sürüldüğünde Cooper ve Countryman arasına yerleşen bir crossover olacak. Gelin hep birlikte, Fortnite'tan fırlamış gibi görünen Mini Aceman'e yakından bakalım.

Mini'nin konsept crossover modeli, şirketin ikonik tasarımına yeni bir bakış getiriyor. Otomobilin elektrikli yapısı, ızgarayı gereksiz hale getirmiş durumda ve bunun farkında olan mühendisler, ızgara bölümünü tamamen kaldırmışlar. Ancak bu bölüm, renkli gündüz aydınlatması ile pek de fena olmayan bir görünüme bürünmüş. 

Karşınızda Mini Aceman

Mini Aceman

Mini Aceman'ın arka kısmına baktığımızda, sadeliğin çok daha fazla ön plana çıktığını görüyoruz. Şirket, bundan sonraki tasarım dilinin "Karizmatik basitlik" olacağını söylemişti. İşte bu açıklama, Aceman'in arka kısmında gözler önüne seriliyor.

Aceman

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, aracın boyutları da açıklandı. Buna göre Mini Aceman, 4,05 metre uzunluğunda, 1,99 metre genişliğinde olacak.

Mini

Mini Aceman'in iç kısmı da oldukça sade bir şekilde dizayn edilmiş. Hatta o kadar sade ki arabada bir gösterge ekranı bulunmuyor. Şirket bunun yerine, orta kısma yerleştirdiği yuvarlak ekranı kullanıyor. Bu ekran hem bilgi-eğlence hem de gösterge ekranı olarak kullanılacak.

Mini konsept otomobil

Mini tarafından yapılan açıklamalarda, otomobilin teknik özellikleriyle hiçbir bilgiye yer verilmedi. Konsept otomobil üretime hazır olduğu zaman, yeni bir küresel lansman yapılacak ve tüm özellikler bu lansmanda tanıtılacak gibi görünüyor.

Mini

Kaynak : https://www.motor1.com/news/600560/mini-concept-airman-electric-suv-debut-in-new-design-language/
11
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
11
1
0
0
0