NASA, Etna Yanardağının Üstündeki Korkunç Bulutların Fotoğraflarını Paylaştı

36
4
2
1
1
NASA, geçtiğimiz ayın sonunda görüntülenen ilginç bir bulut oluşumunun görüntülerini paylaştı. Etna Yanardağı üzerinde oluşan bulutlar, birçok kişiyi korkutacak türden oldu.

Sicilya'da bulunan Etna Yanardağı'nın üzerinde, devasa boyutlarda iki adet bulut belirdi. Yanardağın kızgın lavlarının kızıllığıyla aydınlanan bulutlar, etraftakilere korku dolu anlar yaşatacak bir görüntü oluşturdu. Birçok kişi bu bulutları ilginç bulurken birçok kişi de bulutları UFO'lara benzetti.

Aslında UFO olmayan ve nemli hava, bir dağ ya da yanardağın yanında yukarı yönlü harekete zorlandığı zaman oluşan merceksel bulut isimli bu bulutlar, su buharının kıvrımlı katmanlar içerisinde yoğunlaşmasına neden olur. Genellikle bilim kurgu filmlerindeki uzay gemileri şeklini alan merceksel bulutlar, dünyanın farklı yerlerindeki UFO ihbarlarının en mantıklı açıklaması olarak da bilinir.

nasa

Astronomi fotoğrafçısı Dario Giannobile'in yakaladığı bu muhteşem doğa olayıysa geçtiğimiz ayın sonlarında gerçekleşti. Yanardağ içerisinde bulunan lav, bulut üzerinde kırmızı bir ton oluştururken kadrajda bulunan Ay da bütün parlaklığıyla görülebiliyor.

Etna Yanardağı üzerinde bulunan bulutların oluşumunu görüntüleyen bir videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : https://www.mirror.co.uk/science/nasa-shares-amazing-photo-huge-18961392
36
4
2
1
1
Emoji İle Tepki Ver
36
4
2
1
1