• Anasayfa
  • Sinema
  • Netflix Klasik Çizgi Roman Serisi Bone'u Ekranlara Taşıyacak

Netflix, Klasik Çizgi Roman Serisi Bone'u Ekranlara Taşıyacak

5
1
0
0
0
Çizgi roman dünyasının en tanınmış serilerinden biri Netflix ile ekranlara geliyor. Dünyaca ünlü çizgi roman serisi Bone, animasyon serisi olarak Netflix aboneleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Netflix, Jeff Smith'in klasik çizgi romanı Bone'un haklarını satın aldı. Yayın devi, Bone kuzenlerin çorak topraklardaki maceralarını kapsayan bir animasyon serisi yapmayı planlıyor.

Smith'in ilk olarak 10 yaşında üzerinde çalışmaya başladığı Bone, ilk olarak 1991'de yayımlandı ve 2004'te sona erene kadar 55 farklı seri yayınlandı. Zaman içinde en tanınmış çizgi romanlardan biri olmaya devam etti ve etkileyici bir performansla 10 Eisner Ödülü kazandı.

Bununla birlikte Warner Bros. 2008’de Bone'un filmini uyarlamaya çalıştı ancak proje gerçekleştirilemedi ve iptal edildi. Kung Fu Panda'nın yönetmeni Mark Osborne da serinin haklarını almak için çabalasa da başarılı olamadı. Netflix, son hamlesiyle projeyi nasıl ve ne zaman sunacağı konusunda daha esnek ve istekli oldu. Şirketin vizyon tarihi gibi bir kaygısı yok ve Bone'un hikayesine en uygun formatı seçebilir.

netflix bone

Smith, Çarşamba günü yaptığı açıklamada: "Uzun zamandır bu anı bekliyordum. Netflix, Bone için mükemmel bir ev. Kitapları okuyanlar, hikayenin bölüm bölüm ve kitap kitap basıldığını biliyor. Animasyon serisi tam olarak bu formata uyuyor! Netflix ekibi, Bone'u anlıyor ve özel bir şey yapmaya kararlı. Bu, dünyadaki çocuklar ve çizgi film severler için iyi bir haber." diyerek projeden duyduğu memnuniyeti aktardı. Dizinin ne zaman gösterime gireceği ya da projede yer alacak isimler henüz açıklanmadı.

Netflix'in Bone anlaşması diğer yayın devlerini de alarma geçirdi ve Disney (Disney +), WarnerMedia (HBO Max) ve Apple (TV+) markaları da çocuk serileriyle pazara girmeye hazırlanıyor. Peanuts, Susam Sokağı ve Pixar yapımları gibi seriler, üzerinde çalışılan projeler arasında.

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/10/16/netflix-bone-series/
5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0