Renault Megane Artık Karsan Tarafından Üretilecek

16
8
5
2
2
Oyak Renault ile Karsan, yeni bir anlaşma yaptı. Bu anlaşma kapsamında Renault'un ikonik modeli Megane'ın üretim haklarını alan Karsan, bu aracı üretecek tek kurum olacak. Oyak Renault ise Megane'ın parça tedariğine ve kalite kontrol sürecine bakacak.

1966 yılından beri Türkiye'de otomobil üretimi yapmakta olan Karsan, Renault ile yeni bir anlaşmaya vardığını duyurdu. KAP'a yapılan açıklamalara göre Renault'un ikonik modeli Magane, artık Karsan tarafından üretilecek. Şirket, önümüzdeki 1,5 yıl boyunca yatırım çalışması yapacak, daha sonra da sözleşme sona erene kadar, yani beş yıl boyunca Megane üretimi gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara göre Karsan, Megane'ı üretecek tek kurum olacak. Yani Oyak Renault, artık Megane'ın üretimi ile uğraşmayacak. Ancak şirket, kaporta parçalarının üretim sürecini devam ettirecek. Ayrıca kalite kontrol ve parça tedariği gibi hususlar da yine Oyak Renault tarafından yönetilecek.

Yılda 55 bin Megane üretimi yapılacak

Renault Megane

Karsan, Renault Megane'ı üretmek için 210 milyon liralık yatırım yapacak. Az önce de belirttiğimiz gibi 1,5 yılda tamamlanması beklenen bu yatırım süreci sonunda, Karsan'ın yıllık 55 bin adet Megane üretecek kapasitesi olacak. Oyak Renault ise bu süreçte şirketin yeni nesil otomobillerini yönetmek için çalışacak.

Oyak Renault CEO'su Dr. Antoine Aoun tarafından yapılan açıklamalarda bu iş birliği ile Türkiye ekonomisine can verileceği ifade edilirken, Karsan CEO'su Okan Baş ise bu iş birliği nedeniyle mutlu olduklarını dile getirdi. Anlaşmanın hem Karsan hem de Oyak Renault hem de Türkiye için önemli olduğunu söyleyen Baş, iş birliklerinin devam edeceğine inandıklarını belirtti.

Kaynak : https://www.ntv.com.tr/otomobil/anlasma-saglandi-karsan-renault-megane-sedan-uretecek,0MnWA4OI1EOy1gZ7x7Xp-A
16
8
5
2
2
Emoji İle Tepki Ver
16
8
5
2
2