Samsung'un İlk 'Katlanabilir Ekranlı Tabletinden' İlk Bilgiler Ortaya Çıktı

3
3
0
0
0
Samsung'un bu yıl içinde bir katlanabilir ekranlı tablet tanıtacağı iddia edildi. Galaxy Z Tab olarak isimlendirilmesi beklenen tablet, Gakaxy Z Fold serisinin büyük ekranlı bir versiyonu olabilir.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Geçmişte de dikkat çekici sızıntılara ev sahipliği yapan bir kaynak, Samsung'un çok büyük bir ihtimalle bu yıl, katlanabilir ekranlı bir tablet tanıtacağını iddia etti. Samsung'un önümüzdeki yıl için zaten birden çok katlanabilir ekranlı ürün planladığını söyleyen sızıntı kaynağı, markanın ne yapıp edip bu yıl katlanabilir ekranlı tablet çıkaracağını iddia ediyor.

Edinilen bilgilere göre Samsung'un katlanabilir ekranlı tableti, "Galaxy Z Tab" olarak isimlendirilecek. İddiaya göre yaklaşmakta olduğu bilinen Galaxy Tab S9 için gerçekleştirilecek lansmanda, bu ürün de tanıtılacak. Peki bu ürün tüketiciye neler sunabilir?

Samsung Galaxy Z Tab, Galaxy Z Fold'un daha da büyük bir versiyonu olabilir

samsung galaxy z tab

Samsung'un yaklaşmakta olduğu iddia edilen katlanabilir ekranlı tableti, markanın katlanabilir ekranlı telefonlarından bir fark sunmak zorunda. Bu bağlamda ilk fark; ekran boyutu, olacaktır. Hiç şüphesiz Samsung, katlanabilir ekranlı tabletinde Galaxy Z Fold4'ün 7,6 inç ekranından daha büyük bir ekrana yer verecek. Donanım cephesinde ise günümüzün amiral gemisi sınıfındaki telefonlarında tercih edilen işlemci modeli ve RAM kapasiteleri, büyük ihtimalle bu tablette de karşımıza çıkacak.

Öte yandan; Samsung, bundan birkaç yıl önce iki yerinden katlanabilen bir tablet ile gündeme gelmişti. Ortaya atılan iddialara göre Samsung, iki kez katlanabilen ürünler üzerinde çalışıyordu. Hatta marka, o dönemlerde böyle bir tablet için patent de almıştı. İşte o iddialar, şimdilerde gerçek olmaya çok yakın olabilir.

Patente göre Samsung Galaxy Z Tab böyle görünebilir:

Samsung tablet konsept

Eğer böyle bir şey gerçekleşirse, Samsung Galaxy Z Tab'ın ekranı iki noktadan katlanacak ve bu da taşınabilirliği artıracak. Elbette en doğru açıklamalar, Samsung'un olası bir lansmanında yapılacaktır.

Kaynak : https://www.phonearena.com/news/foldable-samsung-tablet-coming-2023_id146781
3
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
3
0
0
0