• Anasayfa
  • Otomobil
  • Cybertruck'ın 'Kırılmaz' Denilen Camları İlk Testte Kırıldı

Elon Musk'ın Kırılmaz Dediği Cybertruck'ın Camları Daha İlk Testte Kırıldı

182
30
7
6
4
Tesla'nın yeni pickup'ı Cybertrcuk, gün yüzüne çıktı. Elon Musk'ın sahne aldığı tanıtım etkinliklerinde bir de kaza yaşandı. Musk, aracın camlarının dayanıklılığını göstermek istiyordu ancak fırlatılan demir bilye, aracın camlarını kırdı.

Otomobil sektörünün parlayan isimlerinden Tesla, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlik kapsamında yeni pickup modeli "Cybertruckduyurdu. Bu pickup'a ek olarak bir de ATV duyurusu yapan Tesla, tanıtımlar sırasında bir kaza yaşadı. Bizzat Elon Musk tarafından yaşanan kaza, etkinliklere damga vurdu.

Tesla'nın yeni pickup'ı zırhlı bir yapıya sahip. Öyle ki aracın dış aksamı, dünyanın en sağlam malzemelerinden bir tanesine sahip. Ayrıca aracın camları da zırhlı. Elon Musk da aracın camlarının ne kadar dayanıklı olduğunu göstermek istedi. Ancak işler çok da planlandığı gibi gitmedi. Musk, bir görevliden elindeki büyük demir bilyeyi aracın camına fırlatmasını istedi. Normalde kırılmaması gereken cam, bilyenin çarpmasıyla ciddi hasar gördü.

Tesla Cybertruck

Elon Musk, yaşananlar karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Çünkü şirket, daha önce defalarca test yapmıştı ancak test, tanıtım sırasında başarısız oldu. Musk, önceki testlerinde bu dayanıklı cama her şeyi attıklarını hatta lavabo bile attıklarını, camın geçmişte kırılmadığını ancak bu kez kırıldığını, bunun nedenini de bilmediğini söyledi. 

elon musk

Yaşadığı şaşkınlığı üzerinden atan Elon Musk, eğlenceli bir tavırla bu durumu düzelteceklerini söyledi. Ayrıca şirket CEO'su, aracın tanıtımına da bu hasar görmüş zırhlı camlarla devam etti. Fakat her ne kadar tanıtım bu şekilde sürmüş olsa da Tesla, YouTube üzerinden de yayınladığı canlı yayını, yayın bittikten sonra saniyeler içerisinde kanalından gizledi. Görünen o ki bu durum Tesla'nın hiç hoşuna gitmedi.

İşte Elon Musk'ın yüzündeki o ifade

Tesla

Etkinliklerin ardından Tesla ya da Elon Musk'tan bu konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak ilerleyen dönemlerde Tesla, bu sorunun giderildiğine dair bir açıklama yapabilir gibi görünüyor. Tesla'nın yeni pickup'ı Cybertruck, 2021 yılının sonlarında yollarda olacak ancak araç, daha şimdiden 100 dolarlık bir depozito ile satın alınabiliyor.

Kaynak : https://techcrunch.com/2019/11/21/tesla-accidentally-busted-two-windows-on-the-cybertruck-while-demonstrating-how-tough-they-are/
182
30
7
6
4
Emoji İle Tepki Ver
182
30
7
6
4