Türk Hacker, Rusya Savunma Bakanlığı'nın Alt Domainini Hackleyip İstiklal Marşı'nı Paylaştı [GÜNCELLEME]

1626
143
49
41
30
Türk hacker, Rusya Federasyonu'nun Savunma Bakanlığı'na ait internet sitesini hackledi. Siteyi ele geçiren Türk hacker, siteye İstiklal Marşı videosu ve 'Her Türk Asker Doğar' yazılarını ekledi.

Yüksek güvenlik önlemlerine sahip olmayan internet sitelerinin ele geçirilme olaylarına zaman zaman şahit oluyoruz. Türk hackerların ele geçirdiği internet sitelerinde ise Türk Bayrağı ile sıkça karşılaşıyoruz.

Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı'na ait resmi internet sitesinin alt domaini ele geçirildi. Aldığımız acı haber sonrası Rusya ile Türkiye arasında gelişmelerden dolayı böyle bir adım attığı düşünülen hacker, sitede bir de İstiklal Marşı paylaştı.

Siteye 'Her Türk Asker Doğar' yazısı eklendi:

rusya savunma bakanlığı

Rusya'nın Savunma Bakanlığı'na ait olan internet sitesinde an itibarıyla "Her Türk Asker Doğar" yazısı bulunuyor. Bu yazının hemen altında ise arka planında üzerinde kar olan dağlar bulunan bir bayrak fotoğrafı yerleştirilmiş durumda.

rusya site hack türk hacker

Türk hacker tarafından ele geçirilen ve Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı'na ait olan internet sitesinin alt kısmında ise İstiklal Marşı'nın video paylaşım platformu YouTube'a yüklenmiş hâli yer alıyor. Video oynatıldığında Türkiye Cumhuriyeti'nin İstiklal Marşı'nın sesi yükseliyor.

rusya site hack türk hacker

İnternet tarayıcısının sekmeler bölümünde yer alan ve ele geçirilen internet sitesine ait olan kısımda ise dalgalanan bir bayrak ve hemen yanında "TSK BURADA" yazısı beliriyor. Konu hakkına henüz resmi bir açıklama gelmediğini de belirtelim.

Güncelleme:

Türk hacker tarafından ele geçirilen ve Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı'na ait olan alt domain şu an için kontrol altına alınmış gibi gözüküyor. İnternet sitesi ele geçirildikten sonra yüklenen İstiklal Marşı ve Türk Bayrağı, bahsi geçen siteden kaldırıldı.

Güncelleme 2:

An itibarıyla Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesine erişimlerde sorunlar yaşanıyor. Zaman zaman 1 dakika yükleme sürelerine ulaşabilen Rusya Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi, bazı denemelerde ise tamamen yüklenmiyor ve hata mesajı iletiyor. Savunma Bakanlığı'na ait olan alt domainin Türk hacker tarafından ele geçirilmesinden sonra Rusya Savunma Bakanlığı'nın ana sitesinde bu şekilde erişim sorunlarıyla karşılaşılmasının arkasında internet sitesine yapılan saldırılar olduğu tahmin ediliyor.

1626
143
49
41
30
Emoji İle Tepki Ver
1626
143
49
41
30