'Çok Para Kazandığı İçin' Toplu İşten Çıkarma Yapamayan Apple Hakkında Korkunç İddia: Kovmak İçin Aradığı Bahaneyi Buldu!

19
6
1
1
0
Apple'ın işten çıkarma yapmak için geçerli bir neden bulduğu iddia edildi. İddialara göre şirket, COVID-19'dan sonra alınan "en az 3 gün ofis" kuralına uymayan çalışanları kovmakla tehdit ediyor.

Daha birkaç gün önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın toplu işten çıkarma yapmamak için uyguladığı tedbirlerden bahsetmiştik. Herkes Apple'ı alkışlıyordu ki gelen son haberler, Apple'ın işten çıkarma yapmak için bir sebep bulduğunu gözler önüne seriyor. Gelin iddialara yakından bakalım.

COVID-19 pandemisi, Apple'ın uzaktan çalışma yoluna gitmesine neden olmuş, çalışanlar evlerinde kalmıştı. Ancak pandemi etkisinin geride kalmasıyla bu durum değişti ve şirket, çalışanları haftanın en az 3 günü ofise çağırdı. Edinilen bilgilere göre bu kural, son dönemlere kadar pek de sıkı tutulmuyordu. Ancak iddialara göre Apple, artık çalışanlar üzerinde baskı kurmaya başladı. Çalışanları kimlik kartları ile takip eden şirket, haftanın üç günü ofise gelmeyen çalışanlara uyarı vermeye başladı.

"En az 3 gün ofise gelmeyenlere aba altından sopa gösteriliyor"

Apple

Teknoloji dünyasının önemli isimleri arasında yer alan Zoe Schiffer'ın iddialarına göre Apple, çalışanlara aba altından sopa göstermeye başlamış durumda. Öyle ki şirket, haftanın en az 3 gününü ofiste geçirmeyen çalışanlara işten kovulabileceklerini bildiriyor. Bu arada; Apple'ın normal şartlarda böyle bir şirket politikasına sahip olmadığını söyleyelim.

Apple toplu işten çıkarma yapmıyor olsa da boşalan pozisyonları doldurmuyor

Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız haberde, Apple'ın toplu işten çıkarma yapmamak için uyguladığı tedbirler arasında, işe alımların yavaşlatılması ve boşalan pozisyonlar için eleman alımı yapılmaması vardı. İşte gelen son iddialar ile Apple'ın tedbirleri birleştirildiğinde, şirketin dikkat çekmeden işten çıkarma yaptığını ve yapmaya devam edeceğini söylemek mümkün.

Kaynak : https://9to5mac.com/2023/03/22/apple-remote-work-policies-monitoring/#more-872303
19
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
19
6
1
1
0