Cem Yılmaz'dan Erşan Kuneri Dizisi İçin 'Kartellerden' Para Aldığı İddiaları Hakkında Açıklama

93
9
6
1
1
Cem Yılmaz, Erşan Kuneri dizisi nedeniyle davalık oldu. Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, dizinin alkol ve sigaraya özendirdiğini ileri sürerek, Cem Yılmaz hakkında şikayetçi oldu. Cem Yılmaz ise söz konusu iddialara bugün Twitter üzerinden yanıt verdi.

Türkiye'nin önde gelen komedyenlerinden Cem Yılmaz, Mayıs 2022'de Erşan Kuneri dizisiyle gündeme gelmişti. Popüler çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix'te yayınlanan dizi ile ilgili birkaç ay önce de yeni bir açıklama gelmiş ve dizinin ikinci sezonunun yolda olduğu açıklanmıştı. 

Şimdiyse Erşan Kuneri ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği, Erşan Kuneri dizisi üzerinden Cem Yılmaz hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunun nedeni, aslında şikayeti yapan derneğin isminden de belliydi.

Güncelleme: Cem Yılmaz, dizi ve kendisi ile ilgili yapılan açıklamalara Twitter üzerinden yanıt verdi

Cem Yılmaz, Bağımlılığa ve Sigaraya Hayır Derneği'nin kendisiyle ilgili olarak yapmış olduğu açıklamalara "Bin dert var ama ben yine görevimi(!) yapayım. Bir dernek -25 yıldır yapıldığı gibi- beni, filmimi savcılığa şikayet etmiş! İddia da ben sigara kartellerinden para alıyormuşum ve filmlerde sigara içiyormuşum. Ey dernek, seni ciddiyete davet ediyorum! Ama sen bilirsin" şeklinde yanıt verdi.

Cem Yılmaz'ın Erşan Kuneri üzerinden sigara ve alkole özendirdiği iddia ediliyor!

Erşan Kuneri

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunda şu ifadelere yer veriliyor: "Şüphelinin (Cem Yılmaz), içerik platformunda yayınlanan Erşan Kuneri adlı dizisinde hemen hemen her sahnesinde alkol ve sigarayı özendirici eylemlerde bulunduğu açık olup, sigara ve alkol kartellerinden gizli anlaşmalarla menfaat temin ettiği düşünülmektedir."

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan isim, Dr. Can Şahan oldu. Yapılan açıklamada şöyle denildi: "Dünya nüfusu sıralamasında 18. sırada olduğumuz halde, sigara içenlerin sayısına baktığımızda 8. sıradayız. Bu kesinlikle uygun bir durum değil ve azaltılmalı. Yüzde 30’a yakın sigara içme oranı var. Sigara reklamı yasak ama gizli reklam dediğimiz bir uygulama var. Bu konuda da özellikle ünlüleri kullanıyorlar. Toplum buna göz yummamalı. Biz bu anlamda çocuklarımız, gençlerimiz için hak arayışındayız. Dava açtık Cem Yılmaz’a. Daha önce kurucu başkanımız rahmetli Orhan Kural hocamızla birlikte açtığımız davalarda marka belli değil, haksız rekabete girmez gibi tamamen alakasız cevaplar verildi. Bu defa böyle bir şeyi asla kabul etmiyoruz. Bir özendirme var. En önemli başlama nedenlerinden birisi özentidir. Bir insanın bir konuda bu kadar ısrarla tüm filmlere hoş gösterecek şekilde sigara sahnelerini koyması doğru değildir. Bu ancak bir maddi menfaat temin etmekle olur."

Cem Yılmaz cephesinde ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama bulunmuyor...

Kaynak : https://www.ntv.com.tr/n-life/cem-yilmaza-ersan-kuneri-dizisi-icin-dava-acildi,6KG_yPeNBU2bN-VEMgAnmg
93
9
6
1
1
Emoji İle Tepki Ver
93
9
6
1
1