• Anasayfa
  • Sinema
  • Filmler Çıktıktan Yıllar Sonra Fark Edilen 9 İlginç Detay

Filmler Çıktıktan Yıllar Sonra Fark Edilen 9 Akıl Almaz Detay

57
22
17
10
9
Filmlerin, vizyona girdiği dönemlerde anlaşılmamış ancak yıllar sonra ortaya çıkmış olan bazı ilginç detaylarını sizlerle paylaşacağız. Kolaylıkla fark edilebilir gibi görünen bu sahneler, filme kendinizi kaptırdığınızdan kolaylıkla gözden kaçabiliyor.

Sinema salonları bugüne dek sayısız filmi sahneledi. Kimi filmler sinema salonlarında uzun kuyruklara neden olurken kimi filmlerse ne yazık ki beklenen etkiyi göstermedi ve tarihin tozlu raflarına gömüldü. Ancak her ne olursa olsun sinema sektörünün sonsuza dek var olacağı su götürmez bir gerçek.

Peki siz ne kadar dikkatli bir izleyicisiniz? Filmlerdeki bütün detayları yakayalabileceğinize inanıyor musunuz? Şimdi sizlere, popüler 9 filmde bulunan ancak yıllar sonra fark edilen ilginç detaylardan bahsedeceğiz. Dilerseniz lafı daha uzatmadan, bu ilginç detaylara yakından bakalım.

Split (Parçalanmış) filminde gerçekten de parçalanmış bir elin olması

Split

Split isimli filmin başrol oyuncusu James McAvoy'un elinin şişmiş olduğu fotoğraf ilginç geliyor olabilir. Ancak bu şişliğin sebebi, McAvoy'un elinin kırılmış olmasından kaynaklanıyor. Üstelik McAvoy, kırılan elini üç gün boyunca kimseye söylemiyor ve çekimler bu şekilde devam ediyor. McAvoy çekimlerden sonra elini alçıya aldırıyor ve bu durum, sonraki filmi "Atomic Bomb"a da yansıyor.

Incredibles (İnanılmaz Aile) 2 filminde Helen'in aileden ayrılacağını açıkça gösteren tablo

İnanılmaz Aile 2

Incredibles 2 isimli animasyon filminin sevilen karakterlerinden Helen, üstlendiği bir görev neticesinde ailesinden ayrılmak zorunda kalacaktır. Bir otel odasında yaptığı konuşma sırasında karşımıza çıkan tabloysa, Helen'in ayrılmak zorunda olacağını zaten açıkça gösteriyor. Bunun nedeniyse kırmızı renkli dört şeklin çok uzağında yer alan tek bir kırmızı renkli şekil. Dört şekil Helen'in ailesini, uzaktaki tek şekilse Helen'i göstermektedir.

Home Alone (Evde Tek Başına) filminde bir erkek çocuğunun, kız çocuğu gibi gösterilmesi

Evde tek başına

1990 yılında sinemaseverlerle buluşan ve sinema tarihinin en çok izlenen yapımları arasına girmeyi başaran Home Alone filminde yer alan bu ilginç detay aslında, filmin sanat yönetmeninin ince fikirliliğinden kaynaklanmaktadır. Filmin ana kahramanı Kevin, evde yalnız kaldıktan sonra kardeşine ait bir eşyayı kurcalayacaktır ve çok da hoş olmayan bir mimik yapmak durumundadır. Hal böyle olunca da sanat yönetmeni, bir kız çocuğunun bu şekilde rencide edilmemesi gerektiğine karar verir. Kendi oğluna peruk ve kıyafetler giydiren sanat yönetmeni, sorunu bu şekilde çözmüş olur.

Deadpool 2'de bulunan kameraya kan sıçrama sahnesi

Son dönemlerin en popüler bilim kurgu filmlerinden bir tanesi olan Deadpool 2'de yer alan bu sahnede, filmin ana kahramanı Wade'i arkasından birisi tutuyor. Arka tarafından sıkılan bir silahsa Wade'in arkasındaki adamın beynini dağıtıyor. Tam da bu sırada sıçrayan kan kameraya yansıyor ve Wade, bu sayede ateş eden kişinin nerede olduğunu net bir şekilde anlıyor.

Pursuit of Happiness (Umudunu Kaybetme) filminde hayatı canlandırılan kişinin, kendisini filmde canlandıran karakterle karşılaşması

Umudunu kaybetme

Gerçek bir kişinin hikayesinin konu alındığı veya gerçek hayat hikayelerinden esinlenilerek oluşturulan filmler, sinemaseverlere genelde duygusal anlar yaşatır. 2006 yılında vizyona giren Pursuit of Gappiness filmi de içerisinde duygu yoğunluğu bulunduran filmlerden bir tanesi. Filmin yıllar sonra anlaşılan ilginç özelliğiyse filmin son kısımlarındaki bir sahne. Bu sahnede yolda yürüyen ve filmin baş kahramanı olan "Chris Gardener"i canlandıran Will Smith ve oğlu, filmin konusunu oluşturan gerçek kişi "Chris Gardner"ın yanından geçip gidiyor.

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe (Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap) filmindeki beyaz cadının tacının, gücü zayıfladıkça erimesi

Narnia Günlükleri

Fantastik macera türündeki bir seri olan Narnia Günlükleri'nin Aslan, Cadı ve Dolap isimli filminde yer alan beyaz cadının tacı ve kürkü, zamanla farklılaşmaktadır. Bunun nedeniyse filmde yer alan aslanın Narnia'ya yakınlaştıkça, beyaz cadının gücünün tükenmesidir. Beyaz cadının gücü tükendikçe tacı erimeye başlar ve kürkünün rengi de değişir.

The Dark Knight (Kara Şovalye) filmindeki Joker'in kendisiyle çelişmesi

Joker

Joker, pek çok sinemasever tarafından benimsenmiş bir karakter. Aslına bakacak olursak kendine has tavrı ve kişiliğiyle dikkat çekici özelliklerinin olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Joker, film boyunca kendisinin plansız olduğunu ve hatta plan düşkünü kişilerden nefret ettiğini iddia eder. Ancak filmin devamında Joker, daha önceden hazırlamış olduğu bir bölümü okur ve o an, kendi kendisiyle çelişir. Joker bu olaydan sonra kendisini de sorgulamaktadır.

Indiana Jones and the Last Crusade (Indiana Jones: Son Macera) filminde, Indiana Jones'un çenesindeki yaranın geçmemesi

Indiana Jones

Babasından aldığı bir günlükle Kutsal Kase'yi aramaya koyulan Indiana Jones, filmin başında gençtir. Kendini korumak için kullandığı kırbaçla çenesinden yaralanan Jones'un çenesindeki yara, büyüdüğü zaman da geçmemiş olarak karşımıza çıkıyor.

Monty Python and the Holy Grail (Monty Python ve Kutsal Kase) filminde sadece Kral Arthur'un zincirlerden örülü zırh giymesi

Monty Python ve Kutsal Kase

Bu fantastik komedi filminde Kral Arthur ve şovalyelerinin talihsizlikleri anlatılıyor. Filmde her şovalyenin demir zincirlerle oluşturulan bir zırh açıkça görülebiliyor ancak sadece Kral Arthur rolündeki Graham Chapman, gerçekten demirlerle oluşturulan bir zırh giymiştir. Hem ağır hem de pahalı olan bu zırh, diğer şovalyeler içinse yünden yapılmıştır ve metal renklerle boyanmıştır.

Kaynak : https://unbelievable-facts.com/2019/09/movie-details.html
57
22
17
10
9
Emoji İle Tepki Ver
57
22
17
10
9