General Motors, İnsanları Elektrikli Otomobiller Konusunda Eğitmek İçin Çevrim İçi Platform Kurdu

3
2
1
0
0
ABD'li otomobil devi General Motors, insanların elektrikli otomobiller konusunda bilgilendirilmesi için çevrim içi bir program başlattı. Müşterilerin bu programla birlikte elektrikli araçlar konusundaki soru işaretlerinin giderileceği aktarıldı.

Dünya çapından birçok otomobil üreticisi, daha sürdürülebilir bir gelecek oluşturmak için büyük önem arz eden elektrikli araçlara yöneliyor. Markalar, önümüzdeki 10-15 yıl içinde geleneksel otomobillerden vazgeçerek yalnızca elektrikli otomobil üreteceğini duyuruyor. Ancak bu tarz araçların hâlen ‘yeni’ olması, birçok insanın elektrikli otomobiller konusunda yeterli bilgiye sahip olmadığını gösteriyor.

Şimdi de ABD merkezli otomobil devi General Motors’tan (GM) bu konu hakkında bir hamle geldi. Yakın zamanda ABD’de yüzlerce elektrikli araç şarj istasyonu kurmak için ortaklıklar kuran şirket, ülkedeki insanların elektrikli araçlar konusunda eğitilmesi için bir hamle yaptı.

Müşterilerin elektrikli otomobiller konusunda bilgiliendirilmesi için platform kuruldu

Geçtiğimiz aylarda yeni elektrikli kamyonetinin teslimatına başlayan GM, tüketicileri elektrikli araçlara yöneltmek için bir adım attı. Dev şirket, müşterilerinin bir elektrikli otomobil uzmanıyla bire bir görüşme yapabileceği, bu araçlar hakkında bilgi alabileceği çevrim içi bir program başlattı. Bu girişim, şirketin Hummer EV ve Silverado EV gibi yeni modelleri ile birlikte elektrikli otomobillere geçiş sürecinin bir parçası olarak nitelendirildi.

GM’in sadece ABD'lilerin katılabildiği EV Live isimli platformunda, ABD ve Kanada’da bulunan şarj istasyonları gibi birçok detaylı bilgiye ulaşılabiliyor. Bunun yanı sıra otomobillerin ev, iş gibi yerlerde nasıl şarj edilebileceğine dair bilgiler ve şarj konusundaki endişeler gibi birçok konuda hizmet sunuluyor.

Şirkette bir yetkili olan Hoss Hassani de konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor: “Elektrikli araçlar ile ilgili bilinen yanlışların ele alınması, bu araçların benimsenmesini hızlandıracaktır. Tüketicilerin bu konuda bilgilendirilmesi ve bu araçları benimsemede teşvik edilmesi için buna ihtiyaç duyduk. EV Live ile elektrikli otomobil deneyimi konusunda bilgi almayı kolaylaştırıyoruz. EV Live’daki uzmanlar, meraklı ve şüpheli kişiler için hazır bekliyor.”

Bu hamlesiyle elektrikli otomobillerin benimsenmesini artırmak ve pazarda kendini öne çıkarmayı planlıyor. Ayrıca dev şirket, 2035 yılına kadar tüm araçlarını elektrikli hâle getirmeyi, 2025’e kadar ise dünya çapında 30 farklı elektrikli otomobili satışa sunmayı amaçlıyor.

3
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
1
0
0