Google Stadia'ya Gelecek Oyunlar ve Ücretleri Bu Yaz Açıklanıyor

50
19
2
2
1
Google'ın bulut oyun servisi Stadia'ya ait detaylar çok yakında açığa kavuşacak.

Geçtiğimiz Mart ayında düzenlenen Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda Stadia ismini verdiği bulut bazlı yenilikçi oyun sistemini tanıtan Google, oyun dünyasına yeni bir soluk getirerek tamamen değiştirmeye hazırlanıyor. Chrome tarayıcısının yüklü olduğu bilgisayarlarda, Chrome Cast destekli akıllı televizyonlarda ve bütün Android cihazlarda desteklenen Google Stadia'ya ait detayların 2019'un yaz ayları içerisinde duyurulacağı açıklandı.

Geliştiricilere oyunlarını Google'ın sunucularında tasarlama ve çalıştırma imkanını sunan platform Stadia, oyun geliştiricilerine uzun veri işlemelerini çok daha kolay bir yoldan ve kısa bir sürede gerçekleştirme olanağını da tanıyor. Hindistan için 2021 yılında duyurulması beklenen Google Stadia'nın bu yıl içerisinde ABD, Birleşik Krallık, Avrupa ve Kanada bölgelerinde yayımlanması da planlanıyor.

Üstün derece grafiklere sahip oyunları oynamak için gereken yüksek donanım özelliklerine sahip bilgisayarların günümüz şartlarında bir hayli pahalı olmasına bir çözüm getirmesi beklenen Google Stadia'nın, fiyatının karşılanabilir olması durumunda ülkemiz içerisinde büyük oyuncu kitlesi tarafından kullanılacağı da tahmin ediliyor.

Kaynak : https://gadgets.ndtv.com/games/news/google-stadia-to-share-game-titles-pricing-this-summer-2043026
50
19
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
50
19
2
2
1