Microsoft'un Binlerce Kişiyi İşten Çıkarmasının Ardından Halo'nun Geliştiricisinden Kafaları Karıştıran Açıklama Geldi

5
3
3
1
1
Microsoft'un Binlerce Kişiyi İşten Çıkarmasının Ardından Halo'nun Geliştiricisinden Kafaları Karıştıran Açıklama Geldi
Microsoft’un en bilindik oyun serisi olan Halo’nun geliştiricisi 343 Industries, Microsoft’un işten çıkarmalarının ardından ortaya çıkan söylentilerin aksine oyunu geliştirmeye devam edeceklerini açıkladı. Ancak bazı oyunculara göre bu açıklama sadece gelecek tepkileri önlemek için hazırlandı.

Silikon Vadisi devi Microsoft, geçtiğimiz haftanın başında çeşitli departmanlarından toplamda 10.000 kişiyi işten çıkarmıştı. Hatta bu işten çıkarmalardan ötürü Microsoft, sanal gerçeklik şirketi AltspaceVR’ı da kapatma kararı almıştı.

Bu işten çıkarmalar, Microsoft’un sahibi olduğu oyun geliştirme stüdyosu 343 Industries için de dedikodular ortaya çıkarmıştı. Halo’nun geliştiricisi olan şirketin de işten çıkarmalardan dolayı kapatılacağı söyleniyordu.

Şirketten yüreklere su serpen açıklama geldi: 343 Industries, Halo’yu geliştirmeye devam edecek

Twitter’dan yaptıkları açıklama ile 343 Industries, yüreklere su serpti. Şirketin resmi Twitter hesabından paylaştığı gönderide şunlar yazıyor:

“Halo ve Master Chief buradalar, bir yere gitmiyorlar.

343 Industries, şimdi ve gelecekte efsanevi hikâyelere sahip, harika çevrimiçi modlarla bezenmiş Halo oyunları geliştirmeye devam edecek.”

343 Industries’in CEO’su Pierre Hintze’nin direkt olarak kendisinden gelen bu mesaj, oyunun bazı hayranlarına derin bir ‘oh’ çektirdi. Ancak bazı deneyimli Halo oyuncuları bu mesajın aslında bambaşka bir şey ifade ettiğini iddia etti. Youtuber “Suzie Hunter” başta olmak üzere pek çok Halo hayranı Twitter ve Reddit’te 343 Industries’in bu tarz açıklamalarda kelimeleri çok dikkatli seçtiğini ve bunun geçmişte de örneklerini gördüklerini belirtti. Reddit kullanıcısı ZehDon, paylaşımında “ 343 Industries yaptığı açıklamada yeni tek kişilik hikayesinden, yeni oyunlardan ya da yeni deneyimlerden bahsetmiyor. Sadece “epik hikayeler” diyor. Bana kalırsa bu açıklama kelime oyunlarından başka bir şey değil.” diyerek tartışmaları yeniden alevlendirdi.

Diğer bir Reddit kullanıcısı olan ThatKiwiBloke ise “ Bu açıklama suçlu görünmemek için hazırlanmış bir PR taktiğinden başka bir şey değil. Gerçek şu ki ortaya atılan iddiaları kesin bir dille yalanlamıyorlar ve bu da bir noktada Halo’nun gerçekten öldüğünü gösteriyor.” açıklamalarında bulundu.

343 Industries’in bu açıklaması bazı oyuncuların yüreğine su serpmiş olsa da hâlâ bazı oyuncuları şirketin aslında gelecek tepkileri önlemek için kelimeleri cımbızla seçerek bu metni hazırladığını ve kafaları karıştırdığını iddia ediyor. Şirketin CEO’su Pierre Hintze ya da diğer şirket çalışanlarıyla bu yeni iddialar hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Kaynak : https://www.neowin.net/news/dispelling-rumors-343-industries-confirms-it-will-continue-to-be-the-halo-developer/
5
3
3
1
1
Emoji İle Tepki Ver
5
3
3
1
1