Motorine İndirim Gelmesi Bekleniyor: Litre Fiyatı 24 TL’ye Düşecek

28
4
4
1
1
Artarda gelen akaryakıt indirimlerinin arkası kesilmiyor. Son gelen bir habere göre motorine önümüzdeki hafta başından itibaren geçerli bir indirim bekleniyor. Benzin içinse henüz bir gelişme yok.

2022’nin başından beri uçan ve hatta 30 TL’ye ulaşan petrol fiyatları yavaş yavaş da olsa düşmeye devam ediyor. Sebebi ise Brent Petroldeki dalgalanmalar. Bu dalgalanmalar sonucunda geçtiğimiz haftalarda sizlere arka arkaya akaryakıta gelen indirimleri sizlere aktarmıştık.

Bu sefer gelen bilgiye göre motorine yaklaşık 1 TL’lik indirim geliyor. Gelen bilgiler arasında benzine bir indirim gelip gelmeyeceği konusunda bir bilgi yok. Gelin motorin indiriminin detaylarına beraber göz atalım.

Motorine 92 kuruş indirim gelmesi bekleniyor

Motorinin İstanbul’da güncel fiyatı şu an için 25,43 TL. Eğer bahsi geçen 92 kuruşluk indirim uygulanırsa motorinin litre fiyatı 24,51 TL olacak. Gelen haberlere göre beklenen 92 kuruşluk motorin indirimi, önümüzdeki Pazartesi günü (25 Temmuz) gecesinden itibaren geçerli olacak.

Gelmesi beklenen indirimle birlikte motorinin litre fiyatı şehirden şehre farklılık göstermesiyle birlikte ortalama 24,50 TL seviyesine gerileyecek. Geçtiğimiz haftalarda ekonomi bakanı Nebati, akaryakıt fiyatlarında ilave düşüşler olacağını belirtmişti.

Umarız gelecek aylarda akaryakıt, 2022 başından önceki seviyesine geriler, yani 10 TL altına. Tüm dünyada bir petrol krizi var ve her yerde fiyatlar yüksek farkındayız. Bu sorunların çözülmesi en büyük temennimiz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

28
4
4
1
1
Emoji İle Tepki Ver
28
4
4
1
1